Ogłoszenia duszpasterskie (2020.01.19)

19 stycznia 2020

1. Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan

2. Wtorek, 21 stycznia

• We wtorek przypada 29. rocznica ogłoszenia nominacji biskupiej Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia.
  • Pamiętajmy o Pasterzu naszej archidiecezji w modlitwie.

3. Środa, 22 stycznia – comiesięczne Nabożeństwo do Świętej Rity

• Comiesięczna modlitwa do św. Rity z błogosławieństwem róż i odczytaniem intencji – w środę, 22 stycznia, po zakończeniu Mszy św. o 16.00.
  • Intencje można składać do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą Świętą

4. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

5. Kolęda w naszej parafii – 2020 rok

• Kolędę rozpoczeliśmy od 2 stycznia.
  • Msze św. w okresie kolędowym: od poniedziałku do piątku o godzinie 16.00 a w sobotę o 18.00.
  • Msze św. przez cały styczeń w kaplicy Sióstr Elżbietanek: codziennie o godz.: 7.00 (niedziela 8.30).
  • Księża odwiedzają wiernych w godzinach: poniedziałek – piątek od 17.00.
  • Szczegółowy plan kolęd znajdziesz tutaj.

6. Środa, 22 stycznia – spotkanie wspólnoty uwielbienia

• Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Pana i zasłuchania w słowo Boże na spotkanie wspólnoty uwielbienia, w każdą środę o godz. 19.00, do sali koło biura parafialnego.

7. Niedziela, 26 stycznia – ofiary dla misjonarza posługującego na Syberii

• W przyszłą niedzielę 26 stycznia będziemy gościć w naszej parafii ks. Adama Romaniuka, proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ułan-ude na Syberii.
  • Po każdej Mszy św. będzie można go wesprzeć materialnie w jego pracy misyjnej na Syberii.

8. Wolne intencje mszalne na miesiąc styczeń i luty

• Informujemy, że mamy wolne intencje mszalne na ten tydzień oraz kolejne tygodnie miesiąca stycznia i lutego.
  • Zainteresowanych prosimy o podejście do zakrystii albo do biura parafialnego.

9. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

10. Nowa strona internetowa naszej Parafii

• W związku z nową stroną parafialną, szukamy: informatyków i grafików komputerowych, którzy chcieliby wspomóc redagowanie naszej strony.
  • Chętnych prosimy o kontakt z ks. Krystianem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie wszystkim Babciom i Dziadkom z racji ich Dnia (wtorek-środa) życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich.