Ogłoszenia duszpasterskie (2020.01.26)

3. Niedziela Zwykła

26 stycznia 2020

1. Podziękowanie za przyjęcie Kapłanów podczas wizyty kolędowej

• Wszystkim, którzy przyjęli kapłana z wizytą duszpasterską – serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz ofiarność. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy również Liturgicznej Służbie Ołtarza za pomoc w czasie kolędy.
  • Z racji zakończenia „kolędy” od poniedziałku powraca stały porządek Mszy św. (w dni powszednie – o godz. 7.00, 8.00 i 18.00).
  • U Sióstr Elżbietanek Msze św. o godz. 7.00, a we wtorki o godz. 18.00

2. Niedziela, 26 stycznia – ofiary dla misjonarza posługującego na Syberii

• Dziś w naszej parafii gościmy ks. Adama Romaniuka, proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ułan-ude na Syberii.
  • Po każdej Mszy św. będzie można go wesprzeć w jego pracy misyjnej.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

4. Środa, 29 stycznia – spotkanie wspólnoty uwielbienia

• Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Pana i zasłuchania w słowo Boże na spotkanie wspólnoty uwielbienia, w każdą środę o godz. 19.00, do sali koło biura parafialnego.

5. Pierwsza sobota miesiąca – 1 lutego

• Czuwanie pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Do chorych księża udają się w uzgodnionym z nimi terminie.

6. Sobota, 1 lutego – koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego

• Chór parafialny Stella Maris, zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się 1 lutego po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

7. Niedziela, 2 lutego – koncert kolęd dla chorej Julki

• W przyszłą niedzielę 2 lutego po Mszy św. o godzinie 13.00, Siostry Dominikanki z naszej parafii zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu dzieci i rodziców z prowadzonego przez Siostry przedszkola.
  • Podczas koncertu będzie można wesprzeć 6 miesięczną dziewczynkę chorującą na zanik mięśni.

8. Budżet obywatelski miasta Gdynia

• Prezydent Miasta Gdyni informuje, że gdynianie mogą składać projekty dzielnicowe w budżecie obywatelskim do dnia 24 lutego.

9. Pielgrzymka do Ziemi Świętej

• Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Piotra Rybaka w Gdyni przy ul. Portowej informuje, że zwolniły się 4 miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 25 marca do 1 kwietnia 2020.
  • Kontakt: +48 662 652 001

10. Wolne intencje mszalne na miesiąc luty

• Informujemy, że mamy wolne intencje mszalne na miesiąc luty.
  • Zainteresowanych prosimy o podejście do zakrystii albo do biura parafialnego.

11. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

12. Nowa strona internetowa naszej Parafii

• W związku z nową stroną parafialną, szukamy: informatyków i grafików komputerowych, którzy chcieliby wspomóc redagowanie naszej strony.
  • Chętnych prosimy o kontakt z ks. Krystianem

13. Wyjazd letni dla dzieci w dniach od 28 czerwca do 5 lipca

• Organizujemy letni wyjazd dla dzieci do północnych Włoch: Wenecja, Padwa, Bolonia, Ravenna, Werona.
  • Termin – 28.06. – 5.07.2020.
  • Szczegółowy program znajdziemy tutaj

Tadeusza Muszyńskiego, z ul. Technicznej;
Annę Wysocką, z Al. Zwycięstwa;
Stanisława Kiedysza, z ul. Przemysława.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie ks. Proboszczowi Tomaszowi z okazji imienin, życzymy Bożego błogosławieństwa.