W tym roku, z uwagi na zagrożenie z powodu wirusa COVID-19, kolęda przybiera inne oblicze. Zgodnie z zaleceniami Administratora Archidiecezji Gdańskiej kolędy w tym roku nie będzie w tradycyjnej formie.

W związku z powyższym msze św. w miesiącu styczniu pozostają o godz. 18.00 i będą one sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i bloków według ustalonego porządku.

• Na tę Mszę św. zapraszamy wskazanych na dany dzień mieszkańców wyznaczonych ulic i bloków.
  • Bezpośrednio po tej Mszy św., o godz. 19.00, kapłani udadzą się na wskazane ulice, aby przejść nimi i z zewnątrz pobłogosławić domy.

Jeśli ktoś sobie życzy błogosławieństwo indywidualne swojego domu lub mieszkania

• prosimy, niech taka osoba / rodzina czeka, o godz. 19.00, na progu domu lub bloku, a kapłan pobłogosławi z zewnątrz mieszkanie, nie wchodząc do środka.
  • Można też w kościele podczas Mszy św. w dany dzień pozostawić kartkę z zaproszeniem zawierającą imię i nazwisko, adres i telefon, oraz podpis, a kapłan zapuka do tych wskazanych drzwi z Bożym błogosławieństwem.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary tradycyjnie składane przy okazji kolędy.

• W związku z trwającymi pracami w kościele będziemy za nie bardzo wdzięczni.
  • Można je składać w kopercie na tacę podczas mszy św. w wyznaczonym dniu kolędy, lub w dowolnej chwili, albo po prostu wpłacić na konto parafialne.
  • Jeszcze raz dziękujemy za zrozumienie i odpowiedzialność za parafię w tym trudnym da nas wszystkich roku!

Porządek na poszczególne kolejne dni kolędy:

• w poniedziałek (18.01) – ul. Architektów, Techniczna, Sędziowska, Folwarczna, Oficerska, Miernicza, Adwokacka;
  • wtorek (19.01) – ul. Wrocławska;
  • środa (20.01) – ul. Wielkopolska, Żródlana, Plac Górnośląski, Bytomska, Kościelna, Ks. St. Zawackiego;
  • czwartek (21.01) – ul. Sieradzka, Chorzowska, Rybnicka, Mysłowicka, Głogowska, Sosnowiecka, Krośnieńska, Raciborska, Al. Zwycięstwa działki – Białe Osiedle;
  • piątek (22.01) – Al. Zwycięstwa (prócz działek);
  • poniedziałek (25.01) – ul. Weteranów, Kombatantów, Obrońców Westerplatte, Kostki Napierskiego, Powstań Chłopskich;
  • wtorek (26.01) – ul. Legionów, Altus i ulica Kaczewska.