VI Niedziela Wielkiego Postu
(Niedziela Palmowa)

2019.04.14

 1. Dziś Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przy ołtarzu jest wystawiona skrzynka na ofiary na kwiaty do grobu i na przygotowanie dekoracji świątecznych. Dzięki tym ofiarom Pani Basia będzie miała możliwość przygotowania jednolitych kompozycji kwiatowych. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
 2. Dziś po raz ostatni zapraszamy na popołudniową indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 a kończą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30.
 3. SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI
  • Od poniedziałku do środy od godz. 17.00 do 18.00,
  • Wielki Czwartek i Piątek od 20.00 do 22.00.
 4. Ceremonie Wielkiego Czwartku i Piątku o 18.00, a Wielkiej Soboty, połączone z procesją rezurekcyjną o 21.00. W Wielki Czwartek, po ceremoniach, adoracja Pana Jezusa w ciemnicy przez całą noc. Wszystkie trzy części gorzkich żali odśpiewamy w Wielki Czwartek o 22.30. Rano w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę jutrznia o 8.30. Adoracja w Wielki Piątek cały dzień. Dzieci klas I-III szkoły podstawowej adorują o 11.00, kl. VII i VIII oraz gimnazjum o 12.00, a dzieci klas IV-VI o 13.00. W Godzinie Miłosierdzia, kiedy z boku Chrystusa wypłynęła krew i woda, o 15.00, w Wielki Piątek, zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronkę. Ceremonie Wielkiego Piątku o 18.00, a wspólna Droga Krzyżowa o 22.30. O północy zakończenie adoracji. W sobotę adorację rozpoczynamy jutrznią o 8.30. Święcenie pokarmów od 12.00 do 16.00, a w kaplicy Sióstr Elżbietanek od 15.00 do 16.00. Przy grobie w Wielką Sobotę adoruje wspólnota Marana Tha od 16.00 do 17.00, Żywy Różaniec od 17.00 do 18.00, Wspólnota Św. Hieronima od 18.00 do 19.00, Siostry zakonne od 19.00 do 20.00. Ceremonie Wielkiej Soboty, zakończone procesją rezurekcyjną o 21.00. W pierwszy dzień świąt msze św. według porządku niedzielnego, bez mszy o 7.00 rano. W drugi dzień świąt msze św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie składka II dnia świąt przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
 5. Nabożeństwo do Św. Rity, jak w każdy 22 dzień miesiąca. W tym miesiącu przypada w drugi dzień świąt i będzie po mszy św. o 18.30. Intencje można będzie składać przed mszą św. do skrzynki przy ołtarzu.
 6. Nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję kapłani.pl – modlitwy za kapłanów. Z tyłu kościoła są wyłożone karteczki z imionami konkretnych polskich księży, za których podejmujemy modlić się codziennie dowolną modlitwą. Prosimy o wsparcie modlitewne w tych trudnych dla nas czasach. Bóg zapłać.
 7. Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę do Św. Charbela do Libanu w dniach od 27 kwietnia do 4 maja. Informacje w zakrystii. A pielgrzymka do Medjugoria w dniach od 30 lipca do 8 sierpnia – bliższe informacje również w zakrystii.
 8. Chętnych do pomocy w organizacji kawiarenki parafialnej prosimy o kontakt z Ks. Krystianem.
 9. Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Zapraszamy do zabrania ze sobą losowo wybranego cytatu.
 10. Ministranci z naszej parafii rozprowadzają palmy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na ich formację oraz na letni wyjazd w góry. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy.