25. Niedziela Zwykła

22 września 2019

1. Niedziela, 22.09
    • W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii ks. Andrzeja Bulczaka pracującego na misjach w Białorusi, który głosił u nas w tym roku rekolekcje wielkopostne, a buduje nowy kościół w Postawach. Po Mszach św. będzie możliwość wsparcia go finansowo w tym dziele.
    • Comiesięczne nabożeństwo do św. Rity z błogosławieństwem róż i ucałowaniem relikwii, dziś w niedzielę, 22 września, po Mszy św. o godz. 18.30. Prośby do św. Rity można składać do skrzynki przy ołtarzu. Św. Rita jest patronką trudnych małżeństw i skonfliktowanych rodzin, dlatego w sposób szczególny zapraszamy małżeństwa i rodziny przeżywające kryzys.
  2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy
    • w poniedziałek wspomnienie Św. O. Pio z Pietrelciny;
    • w piątek św. Wincentego a Paulo;
    • w sobotę św. Wacława.
  3. Przygotowania do I Komunii św. i Bierzmowania
    • Spotkania dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. w poniedziałki o godz. 16.00 i 17.00.
    • Dzieci nie zapisane jeszcze do pierwszej komunii świętej proszone są o zgłaszanie się bezpośrednio na spotkania poniedziałkowe.
    • Zapisy młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania u ks. Krystiana w niedziele, 29 września o godz. 12.30.
  4. Podziękowanie za jałmużnę
    • Dziękujemy wszystkim za pomoc i ofiary składane w kopertach na tacę przeznaczone na wymianę ogrodzenia i małą architekturę budowlaną wokół posesji domu parafialnego i plebanii, oraz rozpoczynające się jednocześnie prace przy konserwacji i zabezpieczeniu przeciwpożarowym więźby dachowej naszego kościoła oraz montażu sygnalizacji pożarowej.
    • Dziękujemy wszystkim za wszelkie wsparcie i ofiary na ten cel. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim ich dobroć i hojność. Bóg zapłać!
  5. Pielgrzymka szlakiem świętych (Włochy)
    • Nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę do Włoch szlakiem świętych: do św. Antoniego z Padwy, Św. Franciszka i Św. Klary z Asyżu, Św. Rity z Casci, Św. Bonawentury z Civita, Św. Piotra i Pawła do Rzymu, Św. Januarego i O. Dolindo do Neapolu, do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompei, do Św. O. Pio i Sanktuarium Św. Michała Archanioła na Gargano, do O. Matteo D’Agnone z Serracapriola, do Cudu Eucharystycznego w Lanciano, Chusty z Manoppello i Domku Matki Bożej z Loreto,
    • Termin wyjazdu: od 14 do 26 kwietnia 2020 roku, zaraz po Wielkanocy.
    • Koszt to: 790 zł i 500 Euro.
    • Program: zawieszony jest w gablocie i na naszej stronie Internetowej.
    • Zapisy po Mszach św. w zakrystii.
  6. Ostatnie pożegnanie
    W tym tygodniu z naszej parafii Pan Bóg powołał do siebie: ✞ Genowefę Kalinowską z ul. Inżynierskiej. Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu