3. Niedziela Adwentu – GAUDETE

15 grudnia 2019

1. Mamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana

Zapraszamy do wspólnego czuwania poprzez udział w roratach

• Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00,
  • w soboty o godz. 7.00 rano.
  • Dzieci na roraty dzieci zapraszamy z lampionami!

2. Niedziela, 15 grudnia – coroczny Charytatywny Bazar Świąteczny w naszej parafii

• Grupa Świętego Antoniego serdecznie zaprasza na XVII edycję Świątecznego Bazaru Charytatywnego, dziś w godzinach 8.00 – 15.00.
  • Wychodząc z kościoła i zakupując rozmaite ozdoby świąteczne wspieramy potrzebujących.
  • Środki zebrane podczas ubiegłorocznego bazaru zostały przekazane rodzinom potrzebującym z naszej parafii oraz szpitalowi dziecięcemu.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie bazaru oraz wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom.
  • Całkowity dochód z Bazaru przeznaczony będzie na pomoc dla Hospicjum Świętego Wawrzyńca.

3. Niedziela, 15 grudnia – spotkanie popielgrzymkowe uczestników pielgrzymki do Libanu do św. Charbela

• Spotkanie odbędzie się po Mszy św. o 13.00, w sali katechetycznej pod plebanią.

4. Poniedziałek, 16 grudnia – spotkanie dla Rodziców dzieci, przygotowujących się do Komunii św.

• Zapraszamy Rodziców po wieczornej Mszy Świętej, zbieramy się w kościele.

5. Środa, 18 grudnia – spotkanie Wspólnoty Uwielbienia

• Spotkanie wspólnoty uwielbienia, która zawiązała się przy naszej parafii po tegorocznych Wieczernikach Modlitwy.
  • Spotykamy się w sali przy biurze parafialnym. W każdą środę po Mszy św. wieczornej i nowennie do MB Nieustającej Pomocy, około godz. 18.45.
  • Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego uwielbienia Pana!

6. Niedziela, 22 grudnia – comiesięczne Nabożeństwo do Świętej Rity

• Comiesięczna modlitwa do św. Rity z błogosławieństwem róż i odczytaniem intencji – w przyszłą niedzielę, 22 grudnia, po zakończeniu Mszy św. o 18.30.
  • Intencje można składać do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą Świętą.

7. Spowiedź Święta przed Uroczystością Bożego Narodzenia

• Spowiedź przed Uroczystością Bożego Narodzenia będzie od najbliższego piątku, 20 grudnia.
  • Spowiadamy w piątek-sobotę-niedzielę-poniedziałek, od 17.00 do wieczornej Mszy św.
  • W wigilię, 24 grudnia (we wtorek) – spowiedź „ostatniej szansy”, dla powracających z zagranicy na święta, w Godzinie Miłosierdzia Bożego (15.00 – 16.00).
  • Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę: W CZASIE ŚWIĄT NIE SPOWIADAMY.

8. Opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny

• Po Mszach św. wspólnota Legion Maryi rozprowadza opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Małe świece po 6 zł, duże po 16 zł.
  • Dobrowolna ofiara za opłatki będzie przeznaczona na prace inwestycyjne trwające przy naszym kościele.

9. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

10. Sianko na stół wigilijny od Liturgicznej Służby Ołtarza.

• Służba Liturgiczna naszej parafii rozprowadza sianko, które położone pod obrusem podczas wigilijnej wieczerzy symbolizuje ubóstwo stajenki, w której narodził się Pan Jezus. Wierność tradycji skłania nas do przypomnienia tego pięknego zwyczaju.
  • Po Mszy Świętej prosimy rodziny aby zabrać sianko do domu za dobrowolną ofiarę.
  • Zebrane ofiary będą przeznaczone na fundusz Liturgicznej Służby Ołtarza oraz na ich letni wyjazd.

11. Nowa strona internetowa naszej Parafii

• Dziękujemy tym, którzy pracowali nad naszą stroną parafialną.
  • Osoby te pragnęły pozostać anonimowe. Niech dobry Bóg wynagrodzi ich poświęcenie dla naszej wspólnoty.
  • W związku z nową stroną parafialną, szukamy: redaktorów, informatyków i grafików komputerowych, którzy chcieliby wspomóc redagowanie naszej strony.
  • Chętnych prosimy o kontakt z ks. Krystianem

12. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    Danutę Woźniak, z ul. Legionów.
    Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu…

15. Życzenia

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi!