4. Niedziela Adwentu

22 grudnia 2019

1. Niedziela 22 grudnia

• Comiesięczne Nabożeństwo do Świętej Rity z błogosławieństwem róż i odczytaniem intencji, po zakończeniu Mszy św. o 18.30.
  • Intencje można składać do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą Świętą.

2. Wyniki charytatywnego Bazaru Świątecznego wspólnoty św. Antoniego z naszej parafii

• Paniom z grupy św. Antoniego dziękujemy za przygotowanie i poprowadzenie w zeszłą niedzielę bazaru świątecznego przy naszej parafii.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie bazaru oraz wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom.
  • Dochód w wysokości 4232,61 zł. zostanie przekazany na gdyńskie hospicjum Świętego Wawrzyńca.

3. Spowiedź Święta przed Uroczystością Bożego Narodzenia

• Spowiadamy dziś w niedzielę również o godzinie 17.00 z możliwością adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • W poniedziałek spowiedź, od 17.00 do wieczornej Mszy św.
  • W wigilię, 24 grudnia (we wtorek) – spowiedź „ostatniej szansy”, dla powracających z zagranicy
    na święta, w Godzinie Miłosierdzia Bożego (15.00 – 16.00).
  • Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę: W CZASIE ŚWIĄT NIE SPOWIADAMY.

4. Uroczystość Narodzenia Pańskiego w naszej parafii

• Wtorek wigilia Bożego Narodzenia (24.12): Msza św. w dzień wigilii o godz. 22.00, zaś Pasterka o godz. 24.00 – także w kaplicy Sióstr Elżbietanek.
  • Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia  (25.12) Msze św. o: 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 18.30 i 20.30.(Nie ma Mszy św. o godzinie 7.00)
  • Drugi dzień świąt (26.12) Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z drugiego dnia świąt jest przeznaczona na uczelnie katolickie.

5. Wtorek, 31 grudnia

• Msza Święta na zakończenie roku kalendarzowego. Będzie to Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski z prośba o Boże błogosławieństwo na nadchodzący rok. Zapraszamy w Sylwestra, 31 grudnia, o godz. 18.00.

6. Kolęda w naszej parafii – 2020 rok

• Kolędę rozpoczynamy od 2 stycznia.
  • Msze Święte w okresie kolędowym: od poniedziałku do piątku o godzinie 16.00 a w sobotę o 18.00.
  • Księża odwiedzają wiernych w godzinach: poniedziałek – piątek od 17.00, sobota od 14.00.
  • Szczegółowy plan kolęd znajdziesz tutaj.

7. Sobota, 4 stycznia

• Spotkanie opłatkowe – wspólnoty Żywego Różańca, bezpośrednio po czuwaniu pierwszosobotnim, w salce pod plebanią.

8. Poniedziałek, 6 stycznia

• Koncert kolęd w naszej parafii w wykonaniu zespołu Duval Bogusława Olszonowicza i ex Czerwone Gitary Bernarda Dornowskiego, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia o godzinie 17.00.
    Wszystkich serdecznie zapraszamy.

9. Opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny

• Po Mszach św. wspólnota Legion Maryi rozprowadza opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Małe świece po 6 zł, duże po 16 zł.
  • Dobrowolna ofiara za opłatki będzie przeznaczona na prace inwestycyjne trwające przy naszym kościele.

10. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

11. Sianko na stół wigilijny od Liturgicznej Służby Ołtarza.

• Służba Liturgiczna naszej parafii rozprowadza sianko, które położone pod obrusem podczas wigilijnej wieczerzy symbolizuje ubóstwo stajenki, w której narodził się Pan Jezus. Wierność tradycji skłania nas do przypomnienia tego pięknego zwyczaju.
  • Po Mszy Świętej prosimy rodziny aby zabrać sianko do domu za dobrowolną ofiarę.
  • Zebrane ofiary będą przeznaczone na fundusz Liturgicznej Służby Ołtarza oraz na ich letni wyjazd.

12. Nowa strona internetowa naszej Parafii

• W związku z nową stroną parafialną, szukamy: redaktorów, informatyków i grafików komputerowych, którzy chcieliby wspomóc redagowanie naszej strony.
  • Chętnych prosimy o kontakt z ks. Krystianem

13. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:

Romana Myczkowskiego, z ul. Obrońców Westerplatte;
Leona Wegnera, z Al. Zwycięstwa.
Pomódlmy się w ich intencji: Dobry Jezu…

14. Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

• Nowonarodzony Jezus będący nadzieją człowieka, niech Wam błogosławi na wszystkich drogach życia. Niech przeżyta na nowo Tajemnica Wcielenia Syna Bożego stanie się dla Was źródłem pokoju i miłości. Co więcej, niech radość Bożego Narodzenia, z jaką przeżywamy przyjście Zbawiciela, umacnia nas wszystkich w czynieniu dobra, które ubogim przywraca nadzieję, a czyniącym dobro daje poczucie sensu i wartości życia.
  • W Nowym Roku 2020 niech Wam wszystkim towarzyszy Łaska Boża, a Boża Dziecina błogosławi.
  • Życzą Duszpasterze parafii Matki Boskiej Bolesnej

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi!