Niedziela Świętej Rodziny

29 grudnia 2019

1. Wtorek, 31 grudnia

• Msza Święta na zakończenie roku kalendarzowego. Będzie to Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo na nadchodzący rok. Zapraszamy w Sylwestra, 31 grudnia, o godz. 18.00.

2. Środa, 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

• W nowy rok, Kościół celebruje Liturgiczną Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Ta Uroczystość jest obchodzona, jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to Święto obowiązkowe w uczestnictwie Mszy św.
  • Msze Święte w naszym kościele parafialnym o godz.: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 18.30 i 20.30.
  • Msza Święta w kaplicy Sióstr Elżbietanek o godz. 8.30.

3. Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

• W czwartek po Mszy św. wieczornej: Koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwa za kapłanów i o nowe powołania. Ze względu na kolędę – nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Spowiedź pierwszopiątkowa: od godz. 15.00 aż do Mszy św. wieczornej.
  • Nabożeństwo pierwszosobotnie: w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Do chorych księża udają się według ustaleń.

4. Kolęda w naszej parafii – 2020 rok

• Kolędę rozpoczynamy od 2 stycznia.
  • Msze św. w okresie kolędowym: od poniedziałku do piątku o godzinie 16.00 a w sobotę o 18.00.
  • Msze św. przez cały styczeń w kaplicy Sióstr Elżbietanek: codziennie o godz.: 7.00 (niedziela 8.30).
  • Księża odwiedzają wiernych w godzinach: poniedziałek – piątek od 17.00, sobota od 14.00.
  • Szczegółowy plan kolęd znajdziesz tutaj.

5. Sobota, 4 stycznia

• Spotkanie opłatkowe wspólnoty Żywego Różańca, bezpośrednio po czuwaniu pierwszosobotnim, w salce pod plebanią.

6. Poniedziałek, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego

• Msza Święta w kaplicy Sióstr Elżbietanek o godz. 8.30.
  • Koncert kolęd w naszej parafii w wykonaniu zespołu Duval Bogusława Olszonowicza i ex Czerwone Gitary Bernarda Dornowskiego, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia o godzinie 17.00.
  • Wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

12. Nowa strona internetowa naszej Parafii

• W związku z nową stroną parafialną, szukamy: informatyków i grafików komputerowych, którzy chcieliby wspomóc redagowanie naszej strony. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Krystianem.

13. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:

Witolda Steng, z Al. Zwycięstwa. Pomódlmy się w jego intencji: Dobry Jezu…

15. Życzenia

• U progu nowego roku kalendarzowego 2020 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin i naszego Miasta oraz dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi!