2. Niedziela zwykła

17 stycznia 2021

1. NIEDZIELA, 17 stycznia – Tydzień Ekumeniczny

• Dziś w Kościele Powszechnym obchodzimy Dzień Judaizmu, a od jutra Tydzień Ekumeniczny, zakończony Dniem Islamu.
  • Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.
  • Módlmy się też o pokój i zgodę w naszych rodzinach i między nami, bo trudno zabiegać o pokój ludzkości, gdy nie ma go w domu.

2. Ofiary na pokrycie remontu dachu

• Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na cele inwestycyjne.
  • Obecnie przygotowujemy się do odkrycia XVI wiecznego sufitu prezbiterium, który kryje się pod dwoma nałożonymi po wojnie sufitami.
  • Najpierw trzeba będzie zrobić badania na obecność polichromii na zabytkowej powierzchni sufitu.
  • Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane jeszcze na remont więźby dachowej na naszym kościele i za ofiary kolędowe.
  • Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z przebiegu remontu – tutaj
  • Ofiary można również składać w kopertach, lub wpłacać na konto parafialne:
  • 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972. Bóg zapłać!
  • Dzięki błogosławieństwu Bożemu i waszej dobroci ufamy, że uda nam się dokończyć tego zadania. Bóg zapłać!

3. PIĄTEK, 22 stycznia

• Zapraszamy w piątek na Comiesięczne Nabożeństwo do Świętej Rity z błogosławieństwem róż, odczytaniem intencji oraz indywidualnym błogosławieństwem relikwiami św. Rity po zakończeniu Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  • Intencje do św. Rity można składać do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą Świętą.

4. Wolne intencje mszalne na miesiąc styczeń i luty 2021

• W miesiącu styczniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

5. Modlitwa za mieszkańców naszej parafii

• Zgodnie z zaleceniami Administratora Archidiecezji Gdańskiej kolędy w tym roku nie będzie w tradycyjnej formie.
  • W związku z powyższym msze św. w miesiącu styczniu pozostają o godz. 18.00 i będą one sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i bloków według ustalonego porządku.
  • Na tę Mszę św. zapraszamy wskazanych na dany dzień mieszkańców wyznaczonych ulic i bloków.
  • Bezpośrednio po tej Mszy św., o godz. 19.00, kapłani udadzą się na wskazane ulice, aby przejść nimi i z zewnątrz pobłogosławić domy.
  • Jeśli ktoś sobie życzy błogosławieństwo indywidualne swojego domu lub mieszkania niech czeka, o godz. 19.00, na progu domu lub bloku, a kapłan pobłogosławi z zewnątrz mieszkanie, nie wchodząc do środka.
  • Można też w kościele podczas Mszy św. w dany dzień pozostawić kartkę z zaproszeniem zawierającą imię i nazwisko, adres i telefon, oraz podpis, a kapłan zapuka do tych wskazanych drzwi z Bożym błogosławieństwem.
  • Bóg zapłać za wszelkie ofiary tradycyjnie składane przy okazji kolędy. W związku z trwającymi pracami w kościele będziemy za nie bardzo wdzięczni.
  • Można je składać w kopercie na tacę podczas mszy św. w wyznaczonym dniu kolędy, lub w dowolnej chwili, albo po prostu wpłacić na konto parafialne. Jeszcze raz dziękujemy za zrozumienie i odpowiedzialność za parafię w tym trudnym da nas wszystkich roku.
  • Porządek na poszczególne kolejne dni kolędy:
  • w poniedziałek (18.01) – ul. Architektów, Techniczna, Sędziowska, Folwarczna, Oficerska, Miernicza, Adwokacka;
  • wtorek (19.01) – ul. Wrocławska;
  • środa (20.01) – ul. Wielkopolska, Żródlana, Plac Górnośląski, Bytomska, Kościelna, Ks. St. Zawackiego;
  • czwartek (21.01) – ul. Sieradzka, Chorzowska, Rybnicka, Mysłowicka, Głogowska, Sosnowiecka, Krośnieńska, Raciborska, Al. Zwycięstwa działki – Białe Osiedle;
  • piątek (22.01) – Al. Zwycięstwa (prócz działek);
  • poniedziałek (25.01) – ul. Weteranów, Kombatantów, Obrońców Westerplatte, Kostki Napierskiego, Powstań Chłopskich;
  • wtorek (26.01) – ul. Legionów, Altus i ulica Kaczewska.

6. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

7. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

8. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
✝ Janusza Srokę z ul. Szyprów.

Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu…

9. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów życząc: zdrowia, spełnienia wszelkich dobrych marzeń planów i życzliwej pamięci bliskich.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi