3. Niedziela zwykła

24 stycznia 2021

1. NIEDZIELA, 24 stycznia – Niedziela Słowa Bożego

2. Ofiary na pokrycie kosztów remontu dachu i wymianę instalacji elektrycznej

• Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na cele inwestycyjne.
  • Obecnie przygotowujemy się do odkrycia XVI wiecznego sufitu prezbiterium, który kryje się pod dwoma nałożonymi po wojnie sufitami.
  • Najpierw trzeba będzie zrobić badania na obecność polichromii na zabytkowej powierzchni sufitu.
  • Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane jeszcze na remont więźby dachowej na naszym kościele i za ofiary kolędowe.
  • Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z przebiegu remontu – tutaj
  • Ofiary można również składać w kopertach, lub wpłacać na konto parafialne:
  • 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972. Bóg zapłać!
  • Dzięki błogosławieństwu Bożemu i waszej dobroci ufamy, że uda nam się dokończyć tego zadania. Bóg zapłać!

3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

4. Zmiana godziny codziennej Mszy św. wieczornej oraz godzin otwarcia biura parafialnego

• Od 1 lutego Msze św. wieczorne w naszym kościele, w dzień powszedni, będą odprawiane o pół godziny później, tak jak w niedzielę, czyli o godz. 18.30
  • W związku z tym codzienny różaniec przed Mszą św. będzie pół godziny później, czyli o godz. 18.00.
  • Również biuro parafialne będzie otwarte pół godziny później, czyli w poniedziałki, środy i piątki od 16.30 do 18.00 i dodatkowo w środy od 11.00 do 12.00.

5. Wolne intencje mszalne na miesiąc styczeń i luty 2021

• W miesiącu styczniu i lutym mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

6. Modlitwa za mieszkańców naszej parafii

• Jeszcze tylko do wtorku zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i bloków na Msze św. o godz. 18.00 w ich intencji.
  • Bezpośrednio po tej Mszy św., o godz. 19.00, kapłani udadzą się na wskazane ulice, aby przejść nimi i z zewnątrz pobłogosławić domy.
  • Jeśli ktoś sobie życzy błogosławieństwo indywidualne swojego domu lub mieszkania niech czeka, o godz. 19.00, na progu domu lub bloku, a kapłan pobłogosławi z zewnątrz mieszkanie, nie wchodząc do środka.
  • Można też w kościele podczas Mszy św. w dany dzień pozostawić kartkę z zaproszeniem zawierającą imię i nazwisko, adres i telefon, oraz podpis, a kapłan zapuka do tych wskazanych drzwi z Bożym błogosławieństwem.
  • Bóg zapłać za wszelkie ofiary tradycyjnie składane przy okazji kolędy. W związku z trwającymi pracami w kościele będziemy za nie bardzo wdzięczni.
  • Można je składać w kopercie na tacę podczas mszy św. w wyznaczonym dniu kolędy, lub w dowolnej chwili, albo po prostu wpłacić na konto parafialne. Jeszcze raz dziękujemy za zrozumienie i odpowiedzialność za parafię w tym trudnym da nas wszystkich roku.
  • Porządek na poszczególne kolejne dni kolędy:
  • poniedziałek (25.01) – ul. Weteranów, Kombatantów, Obrońców Westerplatte, Kostki Napierskiego, Powstań Chłopskich;
  • wtorek (26.01) – ul. Legionów, Altus i ulica Kaczewska.

7. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

8. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

9. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:

✝ Tadeusza Ellwardta z ul Huzarskiej;
✝ S. Wiktorię, Serafitkę, która kiedyś pełniła posługę zakrystianki w naszej parafii.

Jej pogrzeb odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 11.00.

Pomódlmy się w ich intencji: Dobry Jezu…

10. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów. Księdzu Proboszczowi Tomaszowi, który w czwartek obchodzi swoje imieniny, życzymy: zdrowia, spełnienia wszelkich marzeń, planów, opieki Matki Boskiej Bolesnej oraz życzliwej pamięci bliskich.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi