4. Niedziela zwykła

31 stycznia 2021

1. Zmiana godziny codziennej Mszy św. wieczornej oraz godzin otwarcia biura parafialnego

• Od jutra (1 lutego) Msze św. wieczorne w naszym kościele, w dzień powszedni, będą odprawiane o pół godziny później, tak jak w niedzielę, czyli o godz. 18.30
  • W związku z tym codzienny różaniec przed Mszą św. będzie pół godziny później, czyli o godz. 18.00.
  • Również biuro parafialne będzie otwarte pół godziny później, czyli w poniedziałki, środy i piątki od 16.30 do 18.00 i dodatkowo w środy od 11.00 do 12.00.

2. NIEDZIELA, 31 stycznia – solidarni z Chorwacją

• Dziś po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  • Ofiary za pośrednictwem Caritas zostaną przekazane poszkodowanym.

3. Ofiary na pokrycie kosztów remontu dachu i wymianę instalacji elektrycznej

• Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na cele inwestycyjne.
  • Obecnie przygotowujemy się do odkrycia XVI wiecznego sufitu prezbiterium, który kryje się pod dwoma nałożonymi po wojnie sufitami.
  • Najpierw trzeba będzie zrobić badania na obecność polichromii na zabytkowej powierzchni sufitu.
  • Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane jeszcze na remont więźby dachowej na naszym kościele i za ofiary kolędowe.
  • Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z przebiegu remontu – tutaj
  • Ofiary można również składać w kopertach, lub wpłacać na konto parafialne:
  • 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972. Bóg zapłać!
  • Dzięki błogosławieństwu Bożemu i waszej dobroci ufamy, że uda nam się dokończyć tego zadania. Bóg zapłać!

4. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

• we wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. W ten dzień polecamy modlitwie osoby życia konsekrowanego.
  • Taca tego dnia przeznaczona jest na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji: Sióstr Betlejemitek w Grabowcu, Benedyktynek w Żarnowcu, Karmelitanek w Suchej Hucie i w Gdyni Orłowie;
  • w środę – wspomnienie Świętego Błażeja – patrona od chorób gardła. Po mszach św. błogosławieństwo św. Błażeja świecami.
  • w piątek – wspomnienie Świętej Agaty, w ten dzień można przynieść do kościoła chleb do pobłogosławienia;
  • w sobotę – Świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;
  • w przyszłą niedzielę – 7 lutego, w naszej parafii podczas Mszy Świętych będzie przeprowadzona zbiórka na utrzymanie Gdańskiego Seminarium Duchownego.
  • Bóg zapłać za ofiary na ten cel w przyszłą niedzielę.

5. Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

• W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie: Adoracja pierwszoczwartkowa z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania po do godz. 20.00 zakończona nieszporami.
  • Spowiedź pierwszopiątkowa połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Na zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św., odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa.
  • Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Do chorych Księża z komunią św. udają się według indywidualnych ustaleń.
  • Nowych chorych, którzy chcieliby, aby kapłan nawiedzał ich raz w miesiącu z komunią św., należy zgłaszać w zakrystii po Mszach św., lub w biurze parafialnym.

6. Wolne intencje mszalne na miesiąc luty 2021

• W miesiącu lutym mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

7. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

8. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

9. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

10. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów. Życzymy: zdrowia, spełnienia wszelkich marzeń, planów, opieki Matki Boskiej Bolesnej oraz życzliwej pamięci bliskich.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi