5. Niedziela zwykła

7 luty 2021

1. Zmiana godziny codziennej Mszy św. wieczornej oraz godzin otwarcia biura parafialnego

• Informujemy, że od lutego Msze św. wieczorne w naszym kościele, w dzień powszedni, będą odprawiane o pół godziny później, tak jak w niedzielę, czyli o godz. 18.30
  • W związku z tym codzienny różaniec przed Mszą św. będzie pół godziny później, czyli o godz. 18.00.
  • Również biuro parafialne będzie otwarte pół godziny później, czyli w poniedziałki, środy i piątki od 16.30 do 18.00 i dodatkowo w środy od 11.00 do 12.00.

2. NIEDZIELA, 7 luty – taca na Gdańskie Seminarium Duchowne

3. Ofiary na pokrycie kosztów remontu dachu i wymianę instalacji elektrycznej

• Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na cele inwestycyjne.
  • Obecnie przygotowujemy się do odkrycia XVI wiecznego sufitu prezbiterium, który kryje się pod dwoma nałożonymi po wojnie sufitami.
  • Najpierw trzeba będzie zrobić badania na obecność polichromii na zabytkowej powierzchni sufitu.
  • Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane jeszcze na remont więźby dachowej na naszym kościele i za ofiary kolędowe.
  • Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z przebiegu remontu – tutaj
  • Ofiary można również składać w kopertach, lub wpłacać na konto parafialne:
  • 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972. Bóg zapłać!
  • Dzięki błogosławieństwu Bożemu i waszej dobroci ufamy, że uda nam się dokończyć tego zadania. Bóg zapłać!

4. W liturgii tego tygodnia przeżywamy

• w środę – wspomnienie Świętej Scholastyki, dziewicy.
  • w czwartek – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego.
  • Z racji pandemii, zgodnie z zaleceniami Administratora Archidiecezji Gdańskiej, nie będzie zbiorowego udzielania sakramentu chorych, ale błogosławieństwo indywidualne chorych Najświętszym Sakramentem, tak jak w Lourdes.
  • Po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 będzie krótka adoracja i modlitwa za chorych, a na koniec przejście przez kościół i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.
  • w piątek – zapraszamy po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30  na katechezę o Kościele i wspólne uwielbienie, prowadzone przez wspólnotę MaranaTha.
  • Również w ten dzień (z piątku na sobotę) odbędzie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu wprowadzająca nas w Wielki Post. Zapisy na poszczególne godziny adoracji do zeszytu wyłożonego z tyłu kościoła.
  • w sobotę – comiesięczne czuwanie fatimskie wieczornej Mszy św. o godz. 18.30: wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólne uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, różaniec i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • w przyszłą niedzielę – 14 lutego, przypada 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  • Z racji tego tygodnia modlitw, podejmijmy wielkopostną abstynencję za tych, którzy zmagają się z tym nałogiem.

5. Wolne intencje mszalne na miesiąc luty 2021

• W miesiącu lutym mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

6. Projekty dzielnicowe i miejskie

• Prezydent Miasta Gdyni informuje, że do 22 lutego można składać projekty dzielnicowe i miejskie w ósmej edycji: Budżetu Obywatelskiego.

7. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

8. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

9. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

10. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
✝ Zbigniewa Łaboszczaka z ul. Wierzbowej.

Pomódlmy się w jego intencji: Dobry Jezu…

11. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów. Życzymy: zdrowia, spełnienia wszelkich marzeń, planów, opieki Matki Boskiej Bolesnej oraz życzliwej pamięci bliskich.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi