6. Niedziela zwykła

14 luty 2021

1. NIEDZIELA, 14 luty

• Rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  • Z racji tygodnia modlitw, podejmijmy wielkopostną abstynencję za tych, którzy zmagają się z tym nałogiem.
  • Pomoc dla ludzi uzależnionych.

2. Druga niedziela miesiąca – taca inwestycyjna

• Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne.
  • Obecnie przygotowujemy się do odkrycia XVI wiecznego sufitu prezbiterium, który kryje się pod dwoma nałożonymi po wojnie sufitami.
  • Najpierw trzeba będzie zrobić badania na obecność polichromii na zabytkowej powierzchni sufitu.
  • Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane jeszcze na pokrycie remontu więźby dachowej.
  • Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z przebiegu remontu – tutaj
  • Ofiary można również składać w kopertach, lub wpłacać na konto parafialne:
  • 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972. Bóg zapłać!

3. Zmiana godziny codziennej Mszy św. wieczornej oraz godzin otwarcia biura parafialnego

• Informujemy, że od lutego Msze św. wieczorne w naszym kościele, w dzień powszedni, będą odprawiane o pół godziny później, tak jak w niedzielę, czyli o godz. 18.30
  • W związku z tym codzienny różaniec przed Mszą św. będzie pół godziny później, czyli o godz. 18.00.
  • Również biuro parafialne będzie otwarte pół godziny później, czyli w poniedziałki, środy i piątki od 16.30 do 18.00 i dodatkowo w środy od 11.00 do 12.00.

4. ŚRODA, 17 luty

• W środę Popielec rozpoczynamy Wielki Post.
  • Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, o godz. 17.00 (dla dzieci), oraz o godz. 18.30 i 20.30.
  • W kaplicy Sióstr Elżbietanek o godz. 18.30.
  • Tego dnia obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych, jeden posiłek do syta i dwa lekkie.

5. PIĄTEK, 19 luty

• Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
  • Dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00, przygotowywana przez:
  • Żywy Różaniec 19 lutego, Wspólnotę św. Hieronima 26 lutego, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania 5 marca, Wspólnotę Marana Tha 12 marca, Legion Maryi 19 marca, Domowy Kościół 26 marca.
  • W kaplicy Sióstr Elżbietanek Droga Krzyżowa o godz. 18.00, a po niej Msza św.

6. NIEDZIALA, 21 luty

• We wszystkie niedziele – Wielkiego Postu zapraszamy na popołudniową indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczynać się będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 a kończyć Gorzkimi Żalami o 17.30.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30 połączone z kazaniem pasyjnym, a po nich różaniec o godz. 18.00.

7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii

• Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od III niedzieli Wielkiego Postu, od 7 marca.
  • Prowadzić je będą Misjonarze ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia: O. Ashenafi Abebe z Etiopii i kl. Micheal Mille z Tanzanii, Afrykańczycy, oraz misjonarze świeccy.
  • Spotkania rekolekcyjne w tygodniu, od poniedziałku do środy: dla dorosłych Msza św. z nauką o 8.00 i 18.30; nauki dzieci o 17.00.
  • Msza św. z nauką dla pracujących, młodzieży studiującej, pracującej i szkół ponadpodstawowych, w tym młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, oraz dla młodzieży klas VIII o godz. 20.30.

8. Wspólne uwielbienie Pana

• Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Pana.
  • Zapraszamy również ludzi żyjących w związkach i małżeństwach niesakramentalnych, których życie z różnych przyczyn tak się ułożyło, a pragną wielbić Pana.
  • Spotkania w każdą środę, o godz. 19.00, w kościele, również w środę popielcową.
  • Za tydzień, 24 lutego, w środę, będziemy na uwielbieniu gościć ks. Łukasza z zespołem Dzięki Twej Łasce.

9. Domowy Kościół

• Rodziny pragnące włączyć się w formację małżeństw w Oazie Rodzin – Domowy Kościół zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę, 20 lutego, o godz. 19.00 w kościele.

10. Wolne intencje mszalne na miesiąc styczeń i luty 2021

• W miesiącu styczniu i lutym mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

11. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

12. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

13. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

14. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
✝ Janinę Gozdek z ul. Architektów.

Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu…

15. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów. Życzymy: zdrowia, spełnienia wszelkich marzeń, planów, opieki Matki Boskiej Bolesnej oraz życzliwej pamięci bliskich.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi