2. Niedziela Wielkiego Postu

28 luty 2021

1. NIEDZIELA, 28 luty

• Obchodzimy w Kościele niedzielę Ad Gentes i wspieramy modlitewnie i materialnie misjonarzy.
  • Po mszach zbierane będą do puszek ofiary na Misje Święte. Bóg zapłać!.

2. ŚRODA, 3 marca

• Zapraszamy na wspólne uwielbienie i Adorację Krzyża.
  • Na spotkanie zapraszamy również ludzi żyjących w związkach i małżeństwach niesakramentalnych, których życie z różnych przyczyn tak się ułożyło, a pragną wielbić Pana.
  • Spotkania odbywają się w każdą środę, po wieczornej Mszy św. i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. CZWARTEK, 4 marca

5. PIĄTEK, 5 marca

• Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30
  • Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
  • Dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00, przygotowywana przez: kandydatów do sakramentu bierzmowania 5 marca, Wspólnotę Marana Tha 12 marca, Legion Maryi 19 marca, Domowy Kościół 26 marca.
  • W kaplicy Sióstr Elżbietanek Droga Krzyżowa o godz. 18.00, a po niej Msza św.

6. SOBOTA, 6 marca

• Nabożeństwo pierwszosobotnie oraz spotkanie członków i zelatorów Żywego Różańca w sobotę po Mszy św.
    o godz. 8.00.
  • Do chorych Księża udają się w ustalonym z nimi terminie.

7. NIEDZIELA, 7 marca

• We wszystkie niedziele – Wielkiego Postu zapraszamy na popołudniową indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczynać się będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 a kończyć Gorzkimi Żalami o 17.30.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30 połączone z kazaniem pasyjnym, a po nich różaniec o godz. 18.00.
  • W przyszłą niedzielę7 marca rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii.

8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii

• Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od III niedzieli Wielkiego Postu, od 7 marca.
  • Prowadzić je będą Misjonarze ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia: O. Ashenafi Abebe z Etiopii i kl. Micheal Mille z Tanzanii, Afrykańczycy, oraz misjonarze świeccy.
  • Spotkania rekolekcyjne w tygodniu, od poniedziałku do środy: dla dorosłych Msza św. z nauką o 8.00 i 18.30; nauki dzieci o 17.00.
  • Msza św. z nauką dla pracujących, młodzieży studiującej, pracującej i szkół ponadpodstawowych, w tym młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, oraz dla młodzieży klas VIII o godz. 20.30.

9. Wolne intencje mszalne na miesiąc marzec 2021

• W miesiącu marcu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

10. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

11. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

12. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

13. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
✝ Bożenę Hallman z ul. Akacjowej;
✝ Zygmunta Kędzierskiego z Al. Zwycięstwa.

Pomódlmy się w ich intencji: Dobry Jezu…

14. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów. Życzymy: zdrowia, spełnienia wszelkich marzeń, planów, opieki Matki Boskiej Bolesnej oraz życzliwej pamięci bliskich.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi