3. Niedziela Wielkiego Postu

7 marca 2021

1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii

• Rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii.
  • W naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie Misjonarzy ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia: O. Ashenafi Abebe z Etiopii i kl. Micheal Mille z Tanzanii, oraz misjonarzy świeckich.
  • Spotkania rekolekcyjne w tygodniu, od poniedziałku do środy: dla dorosłych Msza św. z nauką o 8.00 i 18.30; nauki dzieci o 17.00.
  • Msza św. z nauką dla pracujących, młodzieży studiującej, pracującej i szkół ponadpodstawowych, w tym młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, oraz dla młodzieży klas VIII o godz. 20.30.
  • Szczegółowy program rekolekcji – tutaj

2. ŚRODA, 10 marca

• Zapraszamy na wspólne uwielbienie.
  • Na spotkanie zapraszamy również ludzi żyjących w związkach i małżeństwach niesakramentalnych, których życie z różnych przyczyn tak się ułożyło, a pragną wielbić Pana.
  • Spotkania odbywają się w każdą środę, po wieczornej Mszy św. i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. CZWARTEK, 11 marca

4. PIĄTEK, 12 marca

•  Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
  • Dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00, przygotowywana przez: Wspólnotę Marana Tha 12 marca, Legion Maryi 19 marca, Domowy Kościół 26 marca.
  • W kaplicy Sióstr Elżbietanek Droga Krzyżowa o godz. 18.00, a po niej Msza św.
  • Również w ten piątek zapraszamy na kolejną katechezę o Kościele i modlitwę dziękczynienia za Kościół.
  • Na wspólną adorację i uwielbienie oraz modlitwę wstawienniczą o uzdrowienia duszy i ciała, połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez wspólnotę MaranaTha, w najbliższy piątek, jak w każdy drugi piątek miesiąca, po wieczornej mszy św. i nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

5. SOBOTA, 13 marca

• W sobotę  przypada comiesięczne czuwanie fatimskie wieczornej Mszy św. o godz. 18.30: wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólne uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, różaniec i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • Tego dnia przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
  • Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Pasterza Kościoła Powszechnego.

6. NIEDZIELA, 14 marca

• We wszystkie niedziele – Wielkiego Postu zapraszamy na popołudniową indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczynać się będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 a kończyć Gorzkimi Żalami o 17.30.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30 połączone z kazaniem pasyjnym, a po nich różaniec o godz. 18.00.

7. Abp Tadeusz Wojda SAC – Metropolitą Gdańskim

• 2 marca o godzinie 12.00 nuncjatura w Polsce ogłosiła nowego arcybiskupa archidiecezji gdańskiej.
  • Został nim abp Tadeusz Wojda SAC, który dotąd pełnił pasterską posługę w archidiecezji białostockiej.
  • Do objęcia Kanonicznego w Modlitwach Eucharystycznych (MR) wymawia się imię biskupa administratora (Jacka).
  • Życzy nowemu arcybiskupowi wiele radości i zapału Ewangelicznego oraz jak najcieplejszego powitania przez nowo powierzonych mu wiernych!

8. Wolne intencje mszalne na miesiąc marzec 2021

• W miesiącu marcu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

9. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

10. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

11. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

12. Ostatnie pożegnanie

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
✝ Janinę Dobaczewską z ul. Szturmanów.

Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu…

13. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów. Życzymy: zdrowia, spełnienia wszelkich marzeń, planów, opieki Matki Boskiej Bolesnej oraz życzliwej pamięci bliskich.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi