4. Niedziela Wielkiego Postu

14 marca 2021

1. Druga niedziela miesiąca – taca na cele inwestycyjne

• Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na tacę jak w każdą drugą niedzielę miesiąca na cele inwestycyjne.
  • Obecnie przygotowujemy się do odkrycia XVI wiecznego sufitu prezbiterium, który kryje się pod dwoma nałożonymi po wojnie sufitami.
  • Najpierw trzeba będzie zrobić badania na obecność polichromii na zabytkowej powierzchni sufitu.
  • Ofiary można również składać w kopertach, lub wpłacać na konto parafialne:
  • 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972. Bóg zapłać!

2. PONIEDZIAŁEK, 15 marca

• Zapraszamy w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św., na różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

3. ŚRODA, 17 marca

• Po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zapraszamy na wspólne uwielbienie prowadzone przez ks. Łukasza z zespołem Dzięki Twej Łasce.

4. CZWARTEK, 18 marca

5. PIĄTEK, 19 marca

• Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
  • Dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00, przygotowywana przez: Legion Maryi 19 marca, Domowy Kościół 26 marca.
  • W kaplicy Sióstr Elżbietanek Droga Krzyżowa o godz. 18.00, a po niej Msza św.
  • Również w ten piątek (19 marca) przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP rozpoczynająca w Kościele Powszechnym „Rok Świętego Józefa”.
  • Zawierzamy w tych trudnych czasach nasze rodziny, naszą parafię i Kościół Święty opiece św. Józefa.
  • Z racji uroczystości w ten dzień nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. NIEDZIELA, 21 marca

• We wszystkie niedziele – Wielkiego Postu zapraszamy na popołudniową indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczynać się będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 a kończyć Gorzkimi Żalami o 17.30.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30 połączone z kazaniem pasyjnym, a po nich różaniec o godz. 18.00.

6. Abp Tadeusz Wojda SAC – Metropolitą Gdańskim

• Decyzją Papieża Franciszka, 2 marca o godzinie 12.00 nuncjatura w Polsce ogłosiła nowego arcybiskupa archidiecezji gdańskiej.
  • Został nim abp Tadeusz Wojda SAC, który dotąd pełnił pasterską posługę w archidiecezji białostockiej.
  • Do objęcia Kanonicznego w Modlitwach Eucharystycznych (MR) wymawia się imię biskupa administratora (Jacka).
  • Życzymy nowemu arcybiskupowi wiele radości i zapału Ewangelicznego oraz jak najcieplejszego powitania przez nowo powierzonych mu wiernych!

7. Wolne intencje mszalne na miesiąc marzec 2021

• W miesiącu marcu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

8. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

9. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

10. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

11. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów. Życzymy: zdrowia, spełnienia wszelkich marzeń, planów, opieki Matki Boskiej Bolesnej oraz życzliwej pamięci bliskich.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi