Niedziela Palmowa

28 marca 2021

1. Ingres nowego Metropolity Gdańskiego

• Otaczamy modlitwą nowego Metropolitę Gdańskiego – Abp. Tadeusza Wojdę.
  • Ingres nowego biskupa do Katedry Oliwskiej dziś w Niedzielę Palmową, (28 marca), o godz. 14.30.
  • Uroczystość będzie transmitowana przez Telewizję Trwam i TVP 3.

2. Ofiary na kwiaty i dekoracje

• Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.
  • Przy ołtarzu jest wystawiona skrzynka na ofiary na kwiaty do grobu i na przygotowanie dekoracji świątecznych. Dzięki tym ofiarom Pani Basia będzie miała możliwość przygotowania jednolitych kompozycji kwiatowych.
  • Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

3. NIEDZIELA, 28 marca

• Dziś po raz ostatni zapraszamy na popołudniową indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 a kończymy Gorzkimi Żalami z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.
  • O godz.18.00 różaniec.

4. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu

• Spowiedź przed świętami od poniedziałku do środy od godz. 17.30 do 18.30, a w Wielki Czwartek i Piątek od 20.00 do 22.00.
  • Przez cały Wielki Piątek i Sobotę dodatkowo będzie możliwość spowiedzi również w ciągu dnia.

5. Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne w naszej parafii

• Prosimy o zapoznanie się z programem Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.
  • Święcenie pokarmów, aby móc zachować reżim sanitarny rozciągamy na cały dzień, od 9.00 do 16.00, co pół godziny, a w razie potrzeby, jeśli zgromadzi się większa ilość osób, częściej.
  • W przypadku ładnej pogody święcenie pokarmów będzie przed bocznym wejściem do kościoła.
  • W tym przypadku do kościoła wchodzimy tylko dla adoracji i spowiedzi.
  • W pierwszy dzień świąt (niedziela) Msze św. według porządku niedzielnego, bez mszy o 7.00 rano.
  • W drugi dzień świąt (poniedziałek) Msze św. jak w każdą niedzielę.
  • Tradycyjnie składka II dnia świąt przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

6. Dni Eucharystyczne

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota.
  • Do chorych Księża udają się w uzgodnionym z nimi terminie.
  • Spowiedź pierwszopiątkowa przez cały dzień, a komunia św. podczas ceremonii Wielkiego Piątku.
  • W tym miesiącu z racji przypadającej Wielkiej Soboty nie ma czuwania pierwszosobotniego.

7. Krzyże wykonane z elementów XVI wiecznej więźby

• Z pozostałości po remoncie XVI wiecznej więźby naszego kościoła zostały wykonane krzyże, które będą wyłożone w ciemnicy i zostaną ogarnięte naszą modlitwą w czasie przeżywania w Wielkim Tygodniu Męki Pańskiej.
  • Od Wielkanocy z zakrystii będzie można za dobrowolną ofiarę – cegiełkę – przeznaczoną na kontynuacje prac, wziąć te krzyże do domu, jako historyczną pamiątkę naszego kościoła, namaszczoną wiekową modlitwą.

8. Wolne intencje mszalne na miesiąc kwiecień 2021

• W miesiącu marcu i kwietniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

9. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

10. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

11. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów. Życzymy Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask z okazji Świąt Wielkanocnych.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi