Zmartwychwstania Pańskiego

4 kwietnia 2021

1. NIEDZIELA, 4 kwietnia

• W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, Msze Święte – 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 18.30; 20.30.
  • Nie ma Mszy św. o godz. 7.00;
  • (w kaplicy S. Elżbietanek Msza św. o godz. 8.30).

2. Podziękowania za przygotowanie Triduum Paschalnego

• Bóg zapłać za piękne przeżycie Triduum Paschalnego.
  • Dziękujemy księżom, ministrantom, grupom parafialnym, pani Kasi organistce, Państwu Lewandowskim za oprawę muzyczną, panu kościelnemu, pani Basi przygotowującej dekoracje świąteczne i sprzątającym kościół, dziękujemy za włączenie się w przygotowanie i przeżycie bogatej liturgii tych dni.
  • Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionych świąt.
  • Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla nas nadzieją zwycięstwa nad Złym. Dobro zawsze zwycięża!

3. PONIEDZIAŁEK, 5 kwietnia

• W drugi dzień świąt Msze Święte – 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 18.30; 20.30;
  • (w kaplicy S. Elżbietanek o godz. 8.30).
  • Składka tego dnia tradycyjnie przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

4. ŚRODA, 7 kwietnia

• Zapraszamy na wspólne uwielbienie Chrystusa Zmartwychwstałego.
  • W Środę Wielkanocną, 7 kwietnia, gościć będziemy na naszym uwielbieniu ks. Łukasza ze Świecia z zespołem
  • Dzięki Twej Łasce, który ostatnio często ubogaca liturgię swym refleksyjnym śpiewem, na Mszy św. o godz. 20.30.
  • Zapraszamy w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. PIĄTEK, 9 kwietnia

• Zapraszamy również na katechezę o Kościele, wspólną adorację i uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, prowadzoną przez Wspólnotę Marana Tha, w piątek, po Mszy św. wieczornej.

6. NIEDZIELA, 11 kwietnia

• Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia, które przypada w przyszłą niedzielę. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 15.00 będzie odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i okazja do adoracji indywidualnej Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
  • W ten dzień można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Św.) za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła, lub kaplicy i z sercem wolnym od przywiązania do grzechu należy odmówić jakąkolwiek modlitwę ku czci Bożego Miłosierdzia.
  • Z racji Święta Bożego Miłosierdzia, w Archidiecezji Gdańskiej będą zbierane fundusze do puszek na działalność Caritas.
  • Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

7. Krzyże wykonane z elementów XVI wiecznej więźby

• Z pozostałości po remoncie XVI wiecznej więźby naszego kościoła zostały wykonane krzyże, które będą wyłożone w ciemnicy i zostaną ogarnięte naszą modlitwą w czasie przeżywania w Wielkim Tygodniu Męki Pańskiej.
  • Od Wielkanocy z zakrystii będzie można za dobrowolną ofiarę – cegiełkę – przeznaczoną na kontynuacje prac, wziąć te krzyże do domu, jako historyczną pamiątkę naszego kościoła, namaszczoną wiekową modlitwą.

8. Wolne intencje mszalne na miesiąc kwiecień i maj 2021

• W miesiącu kwietniu i maju mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

8. Narodowy spis ludności

• Prezydent Miasta Gdyni informuje, że od 1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.
  • Można go dokonać elektronicznie wchodząc na stronę spis.gov.pl

10. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

11. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

12. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
✝ Alicję Kossakowską z ul. Goplany.

Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu…

13. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów. Życzymy Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask z okazji Świąt Wielkanocnych.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi