2. Niedziela Wielkanocna

Miłosierdzia Bożego

11 kwietnia 2021

1. Druga niedziela miesiąca – taca inwestycyjna

• Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone, jak w każdą II niedzielę miesiąca, na cele inwestycyjne.

2. NIEDZIELA, 11 kwietnia

• O godz. 15.00 z okazji święta zapraszamy dziś na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adorację indywidualną Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
  • Dziś pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Św.) można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła, lub kaplicy i z sercem wolnym od przywiązania do grzechu odmówienie jakiejkolwiek modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia.
  • Dziś obchodzimy Święto Miłosierdzia. W Archidiecezji Gdańskiej z tej okazji zbierane są również fundusze na działalność Caritas.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone po mszy św. na ten cel do puszek.

3. WTOREK, 13 kwietnia

• Diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii przypada w najbliższy wtorek, 13 kwietnia.
  • Adoracja będzie trwać przez cały dzień od 8.30 do wieczornej mszy św.
  • Zapisy na poszczególne godziny adoracji do zeszytu wyłożonego z tyłu kościoła.
  • We wtorek przypada również nasze comiesięczne czuwanie fatimskie.
  • W ramach czuwania będziemy odmawiać różaniec fatimski – wszystkie trzy części.
  • O 18.00, przed Mszą św., tajemnice radosne, a po Mszy św. tajemnice bolesne i chwalebne.
  • Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Krzyże wykonane z elementów XVI wiecznej więźby

• Z pozostałości po remoncie XVI wiecznej więźby naszego kościoła zostały wykonane krzyże, które będą wyłożone w ciemnicy i zostaną ogarnięte naszą modlitwą w czasie przeżywania w Wielkim Tygodniu Męki Pańskiej.
  • Od Wielkanocy z zakrystii można za dobrowolną ofiarę – cegiełkę – przeznaczoną na kontynuacje prac, wziąć te krzyże do domu, jako historyczną pamiątkę naszego kościoła, namaszczoną wiekową modlitwą.

5. Wolne intencje mszalne na miesiąc kwiecień i maj 2021

• W miesiącu kwietniu i maju mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

6. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

7. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

8. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
✝ Piotra Burczyka z ul. Inżynierskiej;

✝ Irenę Puławską z ul. Balladyny;

✝ Marię Pawelczak z ul. Wielkopolskiej.

Pomódlmy się w ich intencji: Dobry Jezu…

9. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów. Życzymy Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi