3. Niedziela Wielkanocna

18 kwietnia 2021

1. NIEDZIELA, 18 kwietnia

• Dziś Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny w Kościele.
  • Znajdźmy w tym tygodniu czas na lekturę Pisma Świętego.
  • Jest to Żywe Słowo Boga, którym Bóg przemawia do nas dziś.
  • Zapytaj się, czego Bóg chce od Ciebie?

2. PONIEDZIAŁEK, 19 kwietnia

• Zapraszamy na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, w poniedziałki po Mszy św. wieczornej.
  • Jest to modlitwa, która wprowadza nas w doskonały żal za grzechy, jako w naczynie, którym czerpiemy z Miłosierdzia Bożego potrzebne nam łaski .

3. ŚRODA, 21 kwietnia

• Żyjemy po to, by wielbić Pana.
  • W środy po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na modlitwę uwielbienia.

4. CZWARTEK, 22 kwietnia

• W czwartek przypada 22 dzień miesiąca i nasze comiesięczne nabożeństwo do św. Rity z błogosławieństwem róż i odczytaniem intencji składanych do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą św. wieczorną.
  • Zapraszamy po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 na nabożeństwo.

5. PIĄTEK, 23 kwietnia

• W piątek przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, Patrona Polski i naszej archidiecezji.
  • Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem nowego Metropolity Gdańskiego Abp. Tadeusz Wojdy będzie odprawiana w Bazylice Mariackiej w Gdańsku w przyszłą niedzielę, 25 kwietnia, o godz. 12.00.
  • Transmitowana będzie również na stronie: www.gdansk.pl

6. Spotkanie kręgów Domowego Kościoła

• Spotkanie kręgów Domowego Kościoła w piątek o 19.00 w kościele.
  • Zapraszamy również nowe rodziny pragnące włączyć się w tę formację.

7. NIEDZIELA, 25 kwietnia

• W przyszłą niedzielę, 25 kwietnia, odbędzie się coroczna akcja Pola Nadziei.
  • Wolontariusze gdyńskiego hospicjum po Mszach św. za tydzień zbierać będą fundusze na utrzymanie naszego hospicjum.

8. Zmiana terminu pierwszej Komunii Świętej

• Informujemy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, że z powodu pandemii uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii jest przełożona na dzień 19 czerwca.

9.  33-dniowe rekolekcje oddania Jezusowi

• Zapraszamy do wspólnego odbycia trzydziestotrzydniowych rekolekcji oddania Jezusowi przez ręce Maryi, lub pogłębienia takich rekolekcji już odbytych indywidualnie, jakie w naszej parafii wspólnie rozpoczniemy w przyszłą środę, 28 kwietnia, różańcem o godz. 18.00, a zakończymy w poniedziałek 31 maja.
  • Uczestnicy otrzymają materiały do indywidualnego zapoznawania się z nimi w domu, a wspólne spotkania odbywać się będą w poniedziałki na mszy św. o godz. 18.30, a po różańcu do Siedmiu Boleści Maryi będzie wspólna konferencja i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  • Spotkanie organizacyjne uczestników w najbliższy piątek o godz. 19.00.

10. Krzyże wykonane z elementów XVI wiecznej więźby

• Z pozostałości po remoncie XVI wiecznej więźby naszego kościoła zostały wykonane krzyże, które będą wyłożone w ciemnicy i zostaną ogarnięte naszą modlitwą w czasie przeżywania w Wielkim Tygodniu Męki Pańskiej.
  • Od Wielkanocy z zakrystii można za dobrowolną ofiarę – cegiełkę – przeznaczoną na kontynuacje prac, wziąć te krzyże do domu, jako historyczną pamiątkę naszego kościoła, namaszczoną wiekową modlitwą.

11. Wolne intencje mszalne na miesiąc kwiecień i maj 2021

• W miesiącu kwietniu i maju mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

12. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

13. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

14. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
  •  Andrzeja Kubasika z ul. Miodowej;
  •  Elżbietę Sarnowską z ul. Mierniczej;
  •  Irenę Zabrocką z ul. Technicznej;
  •  Zbigniewa Melcer z ul. Legionów.

Pomódlmy się w ich intencji: Dobry Jezu…

15. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów a szczególnie ks. Jerzego, który w piątek (23 kwietnia) obchodzi swoje imieniny.
  • Życzymy Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi