4. Niedziela Wielkanocna

25 kwietnia 2021

1. NIEDZIELA, 25 kwietnia

• Dziś Niedziela Dobrego Pasterza.
  • W tym trudnym czasie prośmy Pana za kapłanów i osoby konsekrowane, a także o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • Dziś odbywa się również coroczna akcja Pola Nadziei.
  • Wolontariusze gdyńskiego hospicjum po Mszach św. zbierają fundusze na utrzymanie naszego hospicjum.
  • Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

2. PONIEDZIAŁEK, 26 kwietnia

• Zapraszamy na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, w poniedziałki po Mszy św. wieczornej.
  • Jest to modlitwa, która wprowadza nas w doskonały żal za grzechy, jako w naczynie, którym czerpiemy z Miłosierdzia Bożego potrzebne nam łaski .

3. ŚRODA, 28 kwietnia

• Żyjemy po to, by wielbić Pana.
  • W środy po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na modlitwę uwielbienia.

4. CZWARTEK, 29 kwietnia

• W czwartek przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
  • Zapraszamy po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

5. SOBOTA, 1 maja

• Od soboty rozpoczynamy miesiąc Maryjny – maj.
  • Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, około godz. 19.00.

6. Zmiana terminu pierwszej Komunii Świętej

• Informujemy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, że z powodu pandemii uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii jest przełożona na dzień 19 czerwca.

7.  33-dniowe rekolekcje oddania Jezusowi

• Zapraszamy do wspólnego odbycia trzydziestotrzydniowych rekolekcji oddania Jezusowi przez ręce Maryi, lub pogłębienia takich rekolekcji już odbytych indywidualnie, jakie w naszej parafii wspólnie rozpoczniemy w środę, 28 kwietnia, różańcem o godz. 18.00, a zakończymy w poniedziałek 31 maja.
  • Uczestnicy otrzymają materiały do indywidualnego zapoznawania się z nimi w domu, a wspólne spotkania odbywać się będą w poniedziałki na mszy św. o godz. 18.30, a po różańcu do Siedmiu Boleści Maryi będzie wspólna konferencja i wystawienie Najświętszego Sakramentu.

8. Krzyże wykonane z elementów XVI wiecznej więźby

• Z pozostałości po remoncie XVI wiecznej więźby naszego kościoła zostały wykonane krzyże, które będą wyłożone w ciemnicy i zostaną ogarnięte naszą modlitwą w czasie przeżywania w Wielkim Tygodniu Męki Pańskiej.
  • Od Wielkanocy z zakrystii można za dobrowolną ofiarę – cegiełkę – przeznaczoną na kontynuacje prac, wziąć te krzyże do domu, jako historyczną pamiątkę naszego kościoła, namaszczoną wiekową modlitwą.

9. Wolne intencje mszalne na miesiąc maj i czerwiec 2021

• W miesiącu maju i czerwcu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

10. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

11. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

12. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
  •  Jerzego Drewek z ul. Mierniczej;
  •  Henrykę Formele z ul. Architektów.

Pomódlmy się w ich intencji: Dobry Jezu…

15. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów.
  • Życzymy Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi