6. Niedziela Wielkanocna

9 maja 2021

1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, około godz. 19.00.
  • Informujemy, że w kaplicy s. Elżbietanek nabożeństwa majowe są o godz. 15.00.

2. NIEDZIELA, 9 maja – taca na cele inwestycyjne

• Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, na cele inwestycyjne.

3. ŚRODA, 12 majacałonocna adoracja Najświętszego Sakramentu

• Zapraszamy na adorację całonocną Najświętszego Sakramentu z 12 na 13 maja, ze środy na czwartek, po wspólnym uwielbieniu w środę do porannej Mszy św. w czwartek.
  • Zapisy na poszczególne godziny adoracji do zeszytu z tyłu kościoła.

4. CZWARTEK, 13 maja

• W czwartek przypada 104. rocznica objawień Fatimskich.
  • O godz. 18.00 część radosna różańca św., o godz. 18.30 Msza św., a po niej procesja fatimska, Litania Loretańska i część bolesna oraz chwalebna różańca św.
  • Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Ponadto w liturgii Kościoła tego tygodnia przeżywamy:

• w piątek – święto Świętego Macieja, apostoła;
  • w sobotę –  15 maja o godz. 10 w bazylice Mariackiej będą święcenia kapłańskie. Polecajmy naszej modlitwie przyszłych kapłanów naszej archidiecezji.
  • w przyszłą niedzielę – przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Narodowy spis ludności – informację dla mieszkańców Gdyni

• Urząd Miasta w Gdyni informuje, że w całej Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.
  • Podstawową formą udziału w spisie jest samo spis internetowy.
  • Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz.
  • Na stronie podany jest numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon.
  • 4 maja do pracy przystąpili rachmistrzowie, którzy będą telefonować do mieszkańców. Można również przyjść do stanowiska spisowego, utworzonego w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej, mieszczącej się tuż obok Urzędu Miasta Gdyni, na ul. 10 Lutego 24;
  • w tym miejscu wszyscy chętni otrzymają pomoc w spisaniu się.
  • Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.

7. Krzyże wykonane z elementów XVI wiecznej więźby

• Z pozostałości po remoncie więźby naszego kościoła zostały wykonane krzyże, które można z zakrystii, za dobrowolną ofiarę – cegiełkę – przeznaczoną na odsłonięcie zabytkowego sufitu, zabrać do domu, jako historyczną pamiątkę naszego kościoła, namaszczoną wiekową modlitwą.

8. Wolne intencje mszalne na miesiąc maj i czerwiec 2021

• W miesiącu maju i czerwcu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

9. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

10. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

11. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

12. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów.
  • Życzymy Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi