Wniebowstąpienia Pańskiego

16 maja 2021

1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, około godz. 19.00.
  • Informujemy, że w kaplicy s. Elżbietanek nabożeństwa majowe są o godz. 15.00.

2. Nabożeństwa w naszej parafii

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji pokoju oraz o ustanie pandemii na świecie, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  • W poniedziałki po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym  na różaniec do Siedmiu Boleści Maryi.
  • W środy po Mszy św. wieczornej na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wspólne uwielbienie.
  • W czwartki po wieczornej Mszy św. na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończoną wspólnymi Nieszporami.

3. SOBOTA, 22 maja

4. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

• Spotkanie wspólnot Żywego Różańca w roku Świętego Józefa odbędzie się w kościele Św. Józefa w Gdańsku (przy dworcu głównym)w najbliższą środę, o godz. 17.15.

5. Czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii

• Zapraszamy również na nasze parafialne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Święto w naszym kościele prowadzone przez wspólnotę młodzieżową naszej parafii.
  • Czuwanie rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00 i zakończy Mszą św. o godz. 22.00.

6.  Czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w naszej archidiecezji

• W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca okres wielkanocny.
  • Zapraszamy na diecezjalne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę, 22 maja, które rozpocznie się czuwaniami dla poszczególnych grup w kościołach stacyjnych o godz. 20.00:
  • Żywy Różaniec w kościele pw. Świętej Trójcy Oo. Franciszkanów w Gdańsku;
  • Ruch Światło-Życie w kościele pw. Świętej Barbary w Gdańsku;
  • Marana Tha w kościele pw. Świętej Katarzyny Oo. Karmelitów w Gdańsku;
  • Wspólnoty Charyzmatyczne w kościele NSPJ w Gdańsku Wrzeszczu;
  • Adoracja Indywidualna w ciszy w kościele pw. Świętego Józefa Oo. Oblatów w Gdańsku.
  • Czuwanie kończy się wspólną Eucharystią w Bazylice Mariackiej w Gdańsku o północy.

7. Narodowy spis ludności – informację dla mieszkańców Gdyni

• Urząd Miasta w Gdyni informuje, że w całej Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.
  • Podstawową formą udziału w spisie jest samo spis internetowy.
  • Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz.
  • Na stronie podany jest numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon.
  • 4 maja do pracy przystąpili rachmistrzowie, którzy będą telefonować do mieszkańców. Można również przyjść do stanowiska spisowego, utworzonego w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej, mieszczącej się tuż obok Urzędu Miasta Gdyni, na ul. 10 Lutego 24;
  • w tym miejscu wszyscy chętni otrzymają pomoc w spisaniu się.
  • Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.

8. Krzyże wykonane z elementów XVI wiecznej więźby

• Z pozostałości po remoncie więźby naszego kościoła zostały wykonane krzyże, które można z zakrystii, za dobrowolną ofiarę – cegiełkę – przeznaczoną na odsłonięcie zabytkowego sufitu, zabrać do domu, jako historyczną pamiątkę naszego kościoła, namaszczoną wiekową modlitwą.

9. Wolne intencje mszalne na miesiąc maj i czerwiec 2021

• W miesiącu maju i czerwcu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

10. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

11. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

12. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

13. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
  •  Irenę Rykaczewską z ul. Wrocławskiej;

Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu…

14. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów.
  • Życzymy Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi