Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23 maja 2021

1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, około godz. 19.00.
  • Informujemy, że w kaplicy s. Elżbietanek nabożeństwa majowe są o godz. 15.00.

2. Nabożeństwa w naszej parafii

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji pokoju oraz o ustanie pandemii na świecie, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  • W poniedziałki po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym  na różaniec do Siedmiu Boleści Maryi.
  • W środy po Mszy św. wieczornej na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wspólne uwielbienie.
  • W czwartki po wieczornej Mszy św. na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończoną wspólnymi Nieszporami.

3. Ponadto w liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

4. Pielgrzymka do Włoch – od 20 września do 2 października

5. Broszury dla rodziców.

• Z tyłu kościoła wyłożone są broszury dla rodziców o tym jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata i jak przekazać dziecku informacje o seksualności człowieka, przygotowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii.
  • Zachęcamy do przekazania ich rodzicom dzieci w wieku 7 – 9 lat.

6. Krzyże wykonane z elementów XVI wiecznej więźby

• Z pozostałości po remoncie więźby naszego kościoła zostały wykonane pamiątkowe krzyże, które można w zakrystii nabyć za dobrowolną ofiarę.
  • Zebrane fundusze będą „cegiełką” przeznaczoną  na kontynuację prac odsłonięcia zabytkowego sufitu w naszej świątyni.

7. Wolne intencje mszalne na miesiąc maj i czerwiec 2021

• W miesiącu maju i czerwcu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

8. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

9. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

10. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

11. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:
  •  Marka Rembowicza z ul. Balladyny;
  •  Józefa Wieczorka z Al. Zwycięstwa.;

Pomódlmy się w ich intencji: Dobry Jezu…

12. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów.
  • Wszystkie Mamy, które obchodzą swoje święto w środę (26 maja) polecamy opiece Matki Bożej Bolesnej oraz Księdza Proboszcza Tomasza, który w czwartek (27 maja) obchodzi 26 rocznicę święceń Kapłańskich.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi

Podziel się!