Najświętszej Trójcy Świętej

30 maja 2021

1. PONIEDZIAŁEK, 31 maja

• W poniedziałek przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • Zapraszamy jutro na ostatnie nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy Świętej.
  • Grupa, która odbywała rekolekcje oddania Jezusowi przez ręce Maryi będzie miała swoje zawierzenie, podczas którego oddamy również całą naszą parafię pod opiekę Maryi Jasnogórskim Aktem Zawierzenia, który nastąpi po poniedziałkowym różańcu do Siedmiu Boleści Maryi.

2. WTOREK, 1 czerwca

• Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

3. CZWARTEK, 3 czerwca

• W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  • Procesja w tym roku przejdzie, tak jak w 2019 roku, ulicami: Kościelną, Wielkopolską, Placem Górnośląskim, Bytomską, Inżynierską i powrót ul. Wielkopolską i Kościelną.
  • Prosimy o udekorowanie okien naszych domów, szczególnie na trasie procesji, oraz o usunięcie samochodów z trasy procesji.
  • Msze św.: o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (po tej mszy wyruszy procesja).
  • Następnie msza bezpośrednio po zakończeniu procesji, a kolejne o godz.: o 18.30 i 20.30.
  • Próba dla dzieci sypania kwiatów: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 17.00.
  • Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do sypania.
  • Procesja wokół kościoła będzie przez całą oktawę Bożego Ciała, codziennie po nabożeństwie czerwcowym wokół kościoła.

4. Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

• W tym miesiącu w pierwszy czwartek Najświętszy Sakrament adorować będziemy podczas procesji Bożego Ciała, nie będzie więc adoracji wieczornej.
  • Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30.
  • Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Do chorych Księża udają się w uzgodnionym z nimi terminie.

5. NIEDZIELA, 6 czerwca

• W przyszłą niedzielę przypada Dzień Dziękczynienia i tradycyjnie po Mszach św. będą zbierane fundusze na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, jako wotum wdzięczności narodu za odzyskaną wolność.

6. Sztafeta czerwcowego postu o chlebie i wodzie

• Zachęcamy do włączenia się w naszą inicjatywę parafialnej sztafety czerwcowego postu o chlebie i wodzie, jako wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa za grzech nasze i całego świata.
  • Kto chciałby dołączyć się do tej sztafety postu, ofiarując Bogu jeden dzień czerwca o chlebie i wodzie, proszony jest o wzięcie koperty z obrazkiem na dany dzień, która jest wyłożona z tyłu kościoła.
  • Jeśli liczba chętnych przekroczy liczbę dni można dołączyć się wybierając sobie samemu dowolny dzień postu.

7. Pielgrzymka do Włoch – od 20 września do 2 października

8. Broszury dla rodziców.

• Z tyłu kościoła wyłożone są broszury dla rodziców o tym jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata i jak przekazać dziecku informacje o seksualności człowieka, przygotowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii.
  • Zachęcamy do przekazania ich rodzicom dzieci w wieku 7 – 9 lat.

9. Krzyże wykonane z elementów XVI wiecznej więźby

• Z pozostałości po remoncie więźby naszego kościoła zostały wykonane pamiątkowe krzyże, które można w zakrystii nabyć za dobrowolną ofiarę.
  • Zebrane fundusze będą „cegiełką” przeznaczoną  na kontynuację prac odsłonięcia zabytkowego sufitu w naszej świątyni.

10. Wolne intencje mszalne na miesiąc czerwiec 2021

• W miesiącu czerwcu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

11. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

12. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

13. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

14. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:
  •  Tadeusza Pomarańskiego z ul. Inżynierskiej.

Pomódlmy się w jego intencji: Dobry Jezu…

15. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów i Matki Bożej Bolesnej.
  • Szczególnie polecajmy modlitwie Księdza Jerzego, który w piątek (4 czerwca) obchodzi 33 rocznicę święceń Kapłańskich.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi