10. Niedziela Zwykła

6 czerwca 2021

1. NIEDZIELA, 6 czerwca

• Dziś w niedzielę przypada Dzień Dziękczynienia i tradycyjnie po Mszach św. są zbierane fundusze na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, jako wotum wdzięczności narodu za odzyskaną wolność.
  • Bóg zapłać za ofiary na ten cel do puszek.

2. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii

• Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną w oktawie Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczornej, około godz. 19.00.

3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

4. PIĄTEK, 11 czerwca

• Wspólnota Marana Tha zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Dar Kościoła, w piątek po wieczornej Mszy św.
  • W programie spotkania: katecheza, świadectwa, uwielbienie i modlitwa wstawiennicza.

5. NIEDZIELA, 13 czerwca

• W przyszłą niedzielę Dzień Fatimski.
  • Przed Mszą św. wieczorną zapraszamy do wspólnej modlitwy tajemnicami radosnymi różańca św.
  • Po mszy św. o 18.30 procesja z figurą fatimską i wspólny różaniec – część chwalebna.

6. Krzyże wykonane z elementów XVI wiecznej więźby

• Z pozostałości po remoncie więźby naszego kościoła zostały wykonane pamiątkowe krzyże, które można w zakrystii nabyć za dobrowolną ofiarę.
  • Zebrane fundusze będą „cegiełką” przeznaczoną  na kontynuację prac odsłonięcia zabytkowego sufitu w naszej świątyni.

7. Wolne intencje mszalne na miesiąc czerwiec 2021

• W miesiącu czerwcu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

8. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

9. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

10. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

Pomódlmy się w jego intencji: Dobry Jezu…

11. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów i Matki Bożej Bolesnej.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi