11. Niedziela Zwykła

13 czerwca 2021

1. Sytuacja epidemiologiczna zmiana limitu wiernych

• Od dziś w kościołach został zniesiony limit uczestnictwa wiernych w liturgii i budynek może być wypełniony w połowie miejsc, nie wliczając zaszczepionych, a od 26 czerwca może być wypełniony w 75% miejsc, nie wliczając zaszczepionych.
  • W związku z tym od 20 czerwca biskupi znieśli dyspensy od uczestnictwa wiernych w niedzielnej Mszy św. i powrócił obowiązek świętowania niedzieli i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. nakazany przykazaniem, jak to było przed czasem pandemii.

2. NIEDZIELA, 13 czerwca

• Dziś w niedzielę przypada Dzień Fatimski.
  • O godz. 18.00 przed Mszą św. wieczorną zapraszamy do wspólnej modlitwy tajemnicami radosnymi różańca św.
  • Po Mszy św. o 18.30 procesja z figurą fatimską i wspólny różaniec – część chwalebna.

3. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii

• Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej, około godz. 19.00.

4. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

5. SOBOTA, 19 czerwca

• Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii w najbliższą sobotę, o godz. 10.00 i 12.00.

6. PONIEDZIAŁEK, 21 czerwca

• W przyszły poniedziałek, 21 czerwca, o godz. 18.00 Metropolita Gdański Arcybiskup Tadeusz Wojda udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

7. Krzyże wykonane z elementów XVI wiecznej więźby

• Z pozostałości po remoncie więźby naszego kościoła zostały wykonane pamiątkowe krzyże, które można w zakrystii nabyć za dobrowolną ofiarę.
  • Zebrane fundusze będą „cegiełką” przeznaczoną  na kontynuację prac odsłonięcia zabytkowego sufitu w naszej świątyni.

8. Wolne intencje mszalne na miesiąc czerwiec 2021

• W miesiącu czerwcu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

9. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

10. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

Pomódlmy się w jego intencji: Dobry Jezu…

11. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów oraz orędownictwu Matki Boskiej Bolesnej.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi