13. Niedziela Zwykła

26 czerwca 2021

1. Zniesienie dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej

• Informujemy, że została zniesiona dyspensa od uczestnictwa wiernych w niedzielnej Mszy św. i powrócił obowiązek świętowania niedzieli i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. nakazany przykazaniem, jak to było przed czasem pandemii.

2. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii

• Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy już tylko do środy, po wieczornej Mszy św. około godz. 19.00.

3. W liturgii tego tygodnia ponadto obchodzimy:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • we wtorek – przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w ten dzień podczas Mszy św. będą zbierane ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej, tzw. świętopietrze.
  • Tego dnia szczególną modlitwą obejmijmy Ojca Świętego Franciszka i jego posługę. Pamiętajmy też o Metropolicie Gdańskim, abp. Tadeuszu Wojdzie, który w tym dniu otrzyma w Rzymie paliusz.
  • Prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył w jego pasterskiej posłudze.
  • w sobotę – wspomnienie św. Tomasza, Apostoła.

4. Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

• W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwą za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30 do 18.30.
  • Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Do chorych Księża udają się w uzgodnionym z nimi terminie.

5. Krzyże wykonane z elementów XVI wiecznej więźby

• Z pozostałości po remoncie więźby naszego kościoła zostały wykonane pamiątkowe krzyże, które można w zakrystii nabyć za dobrowolną ofiarę.
  • Zebrane fundusze będą „cegiełką” przeznaczoną  na kontynuację prac odsłonięcia zabytkowego sufitu w naszej świątyni.

6. Zmiany duszpasterzy w naszej parafii

• Dziękujemy ks. Krystianowi za jego posługę w naszej parafii i życzymy mu błogosławieństwa Bożego na nowej parafii św. Brygidy w Gdańsku, do której przechodzi z dniem 1 lipca.

7. Zawieszony kurs dla narzeczonych

• Informujemy, że na czas wakacji zostaje zawieszony kurs dla narzeczonych.

8. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – powróci  we wrześniu po wakacyjnej przerwie.

9. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
  •  Anielę Płóciennik z ul. Legionów.

Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu…

10. Życzenia

Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia, oraz wszystkich gości wakacyjnych wypoczywających na terenie naszej parafii powierzamy opiece świętych patronów oraz orędownictwu Matki Boskiej Bolesnej.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi