14. Niedziela Zwykła

4 lipca 2021

1. Witamy ks. Tadeusza

• Witamy serdecznie Ks. Tadeusza Polaka, który z dniem 1 lipca rozpoczął pracę w naszej parafii. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej.

2. Witamy Gości

• Witamy wszystkich gości wakacyjnych, a udającym się na wypoczynek życzymy udanego urlopu. Niech będzie to także okazja do wzrostu duchowego.

2. Lipiec – czcimy Najdroższą Krew Chrystusa

• Miesiąc lipiec jest w liturgii miesiącem czci, jaką oddajemy Najdroższej Krwi Chrystusa. Pamiętajmy o tym odmawiając indywidualnie litanię do Krwi Chrystusa.

3. Przyjmowanie komunii św. w naszym kościele

• Komunię św. w naszym kościele przyjmujemy wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, w miarę możliwości klęcząc.
  • Osoby mające trudność z klękaniem mogą przyjmować ją na stojąco.
  • Niech postawa klęcząca przy przyjmowaniu Komunii Św. będzie wyrazem naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wyrazem głębokiego szacunku.

4. Msze św. u Sióstr Elżbietanek

• Informujemy, że msze św. u Sióstr Elżbietanek w miesiącu lipcu są sprawowanie tylko w niedzielę, o godz. 8.30. Nie ma mszy w dni powszednie.

5. W liturgii tego tygodnia ponadto obchodzimy:

6. Nabożeństwa w tym tygodniu

• Poniedziałek. Na różaniec do siedmiu boleści Maryi zapraszamy w każdy poniedziałek, po wieczornej Mszy św., około godz. 19.00. Modlimy się modlitwą Różańca do siedmiu boleści Maryi, który (według objawień Matki Bożej w Kibeho) ma pomóc nam wzbudzić żal za grzechy prowadzący do zbawienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, w intencji tych, którzy żyją jakby Boga nie było, za tych, którzy nie mają poczucia grzechu, a także za naszych bliskich, którzy pogubili się w życiu.
  • Środa. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po wieczornej Mszy św..
  • Czwartek. Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu, w ciszy, w każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy wspólnymi nieszporami o godz. 20.00.

7. Krzyże wykonane z elementów XVI wiecznej więźby

• Z pozostałości po remoncie więźby naszego kościoła zostały wykonane pamiątkowe krzyże (z 400-letniego drewna, namaszczonego wiekową modlitwą). Są wyjątkową historyczną pamiątką naszego kościoła.
  • Można je zabrać do domu (z zakrystii), za dobrowolną ofiarę – cegiełkę – przeznaczoną na odsłonięcie zabytkowego sufitu.

8. Wolne intencje mszalne na lipiec

• W tym miesiącu są jeszcze wolne intencje mszalne. Msze św. zamawiamy po mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  • Jak zamawiać intencje dowiesz się na tej stronie.
  • Dlaczego modlić się za dusze czyśćcowe przeczytasz tutaj.

7. Zawieszony kurs dla narzeczonych

• Informujemy, że na czas wakacji zostaje zawieszony kurs dla narzeczonych.

8. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – powróci  we wrześniu po wakacyjnej przerwie.

9. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
Irenę Ratajczyk z ul. Kostki Napierskiego,
 Anielę Płóciennik z ul. Legionów.
Pomódlmy się w ich intencji: Dobry Jezu…

10. Życzenia

Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia, oraz wszystkich gości wakacyjnych wypoczywających na terenie naszej parafii powierzamy opiece świętych patronów oraz orędownictwu Matki Boskiej Bolesnej.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi