Ogłoszenia duszpasterskie (2021.07.11)

XV Niedziela Zwykła

11 lipca 2021

1. Witamy Gości

• Witamy wszystkich gości wakacyjnych, a udającym się na wypoczynek życzymy udanego urlopu.
  • Niech będzie to także okazja do wzrostu duchowego. Zapraszamy do lektury poradnika – Katolik na wakacjach.

2. Dziękujemy za ofiary na inwestycje

• Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, na cele inwestycyjne.
  • Obecnie przygotowujemy się do odsłonięcia zabytkowego sufitu prezbiterium. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

3. Lipiec – czcimy Najdroższą Krew Chrystusa

• Miesiąc lipiec jest w liturgii miesiącem czci, jaką oddajemy Najdroższej Krwi Chrystusa.
  • Pamiętajmy o tym odmawiając indywidualnie litanię do Krwi Chrystusa.

4. Przyjmowanie komunii św. w naszym kościele

• Komunię św. w naszym kościele przyjmujemy wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, w miarę możliwości klęcząc.
  • Osoby mające trudność z klękaniem mogą przyjmować ją na stojąco.
  • Niech postawa klęcząca przy przyjmowaniu Komunii Św. będzie wyrazem naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wyrazem głębokiego szacunku.

5. Msze św. u Sióstr Elżbietanek

• Informujemy, że Msze św. u Sióstr Elżbietanek w miesiącu lipcu są sprawowanie tylko w niedzielę, o godz. 8.30.
  • Nie ma Mszy w dni powszednie

6. W liturgii tego tygodnia ponadto obchodzimy:

7. Nabożeństwa w tym tygodniu

• Poniedziałek. Na Różaniec do siedmiu boleści Maryi zapraszamy w każdy poniedziałek, po wieczornej Mszy św., około godz. 19.00. Modlimy się modlitwą Różańca do siedmiu boleści Maryi, który (według objawień Matki Bożej w Kibeho) ma pomóc nam wzbudzić żal za grzechy prowadzący do zbawienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, w intencji tych, którzy żyją jakby Boga nie było, za tych, którzy nie mają poczucia grzechu, a także za naszych bliskich, którzy pogubili się w życiu.
  • Wtorek (każdy 13-ty dzień miesiąca). Nasze comiesięczne czuwanie fatimskie: procesja z figurą fatimską i różaniec fatimski. Przed Mszą św. – o godz. 18.00 tajemnice radosne różańca św.. Po Mszy św. procesja wokół kościoła ze śpiewem fatimskim oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu (odmówimy tajemnice bolesne i chwalebne Różańca św.).
  • Środa. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po wieczornej Mszy św..
  • Czwartek. Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu, w ciszy, w każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy wspólnymi nieszporami o godz. 20.00.

8. Intencje mszalne

• Intencje mszalne zamawiamy po mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Jak zamawiać intencje dowiesz się na tej stronie.
  • Dlaczego modlić się za dusze czyśćcowe przeczytasz tutaj.

9. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – powróci  we wrześniu po wakacyjnej przerwie.

Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia, oraz wszystkich gości wakacyjnych wypoczywających na terenie naszej parafii powierzamy opiece świętych patronów oraz orędownictwu Matki Boskiej Bolesnej.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi