Ogłoszenia duszpasterskie (2021.07.18)

XVI Niedziela Zwykła

18 lipca 2021

1. Witamy Gości

• Witamy wszystkich gości wakacyjnych, a udającym się na wypoczynek życzymy udanego urlopu.
  • Niech będzie to także okazja do wzrostu duchowego. Zapraszamy do lektury poradnika – Katolik na wakacjach.

2. Lipiec – czcimy Najdroższą Krew Chrystusa

• Miesiąc lipiec jest w liturgii miesiącem czci, jaką oddajemy Najdroższej Krwi Chrystusa.
  • Pamiętajmy o tym odmawiając indywidualnie litanię do Krwi Chrystusa.

3. Przyjmowanie komunii św. w naszym kościele

• Komunię św. w naszym kościele przyjmujemy wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, w miarę możliwości klęcząc.
  • Osoby mające trudność z klękaniem mogą przyjmować ją na stojąco.
  • Niech postawa klęcząca przy przyjmowaniu Komunii Św. będzie wyrazem naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wyrazem głębokiego szacunku.

4. Msze św. u Sióstr Elżbietanek

• Informujemy, że Msze św. u Sióstr Elżbietanek w miesiącu lipcu są sprawowanie tylko w niedzielę, o godz. 8.30.
  • Nie ma Mszy w dni powszednie

5. W liturgii tego tygodnia ponadto obchodzimy:

6. Niedziela 25 lipca – główne uroczystości Roku Św. Jakuba

• W przyszłą niedzielę główne uroczystości Roku Św. Jakuba.
  • Z tej okazji w naszej parafii będziemy zbierać wodę dla pielgrzymów udających się w tym roku na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy. Zgrzewki z butelkami wody (najlepiej małymi 0.5 lub 0.75 litra) można przynosić na plebanię do przyszłej niedzieli. Bóg zapłać w imieniu pielgrzymów za wsparcie ich trudu.
  • Do przyszłej niedzieli można również zostawiać intencje modlitewne dla pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Jeśli ktoś ma jakąś prośbę do polecenia w modlitwie można napisać na kartce i pozostawić u Ks. Proboszcza lub w zakrystii, a w czasie modlitwy w drodze w tej intencji będziemy się modlić, po dojściu na Jasną Górę, przed obrazem Matki Bożej, w tych intencjach będzie odprawiona Msza św.

7. Niedziela 25 lipca – wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców

• Po Mszach św. będzie poświęcenie pojazdów.
  • Przy wyjściu z Kościoła do puszek będzie można wesprzeć misjonarzy w ramach corocznej akcji Niva – jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr, w ramach letniej zbiórki na misje św., przeznaczonej na zakup dla misjonarzu specjalistycznego sprzętu do pracy misyjnej (głównie samochodów terenowych). Bóg zapłać za ofiary na ten cel do puszek.

8. Nabożeństwa w tym tygodniu

• Poniedziałek. Na Różaniec do siedmiu boleści Maryi zapraszamy w każdy poniedziałek, po wieczornej Mszy św., około godz. 19.00. Modlimy się modlitwą Różańca do siedmiu boleści Maryi, który (według objawień Matki Bożej w Kibeho) ma pomóc nam wzbudzić żal za grzechy prowadzący do zbawienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, w intencji tych, którzy żyją jakby Boga nie było, za tych, którzy nie mają poczucia grzechu, a także za naszych bliskich, którzy pogubili się w życiu.
  • Wtorek (każdy 13-ty dzień miesiąca). Nasze comiesięczne czuwanie fatimskie: procesja z figurą fatimską i różaniec fatimski. Przed Mszą św. – o godz. 18.00 tajemnice radosne różańca św.. Po Mszy św. procesja wokół kościoła ze śpiewem fatimskim oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu (odmówimy tajemnice bolesne i chwalebne Różańca św.).
  • Środa. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po wieczornej Mszy św..
  • Czwartek. Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu, w ciszy, w każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy wspólnymi nieszporami o godz. 20.00.

9. Intencje mszalne

• Intencje mszalne zamawiamy po mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Jak zamawiać intencje dowiesz się na tej stronie.
  • Dlaczego modlić się za dusze czyśćcowe przeczytasz tutaj.

10. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – powróci  we wrześniu po wakacyjnej przerwie.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi