Ogłoszenia duszpasterskie (2021.07.25)

XVI Niedziela Zwykła

18 lipca 2021

1. Witamy Gości

• Witamy wszystkich gości wakacyjnych, a udającym się na wypoczynek życzymy udanego urlopu.
  • Niech będzie to także okazja do wzrostu duchowego. Zapraszamy do lektury poradnika – Katolik na wakacjach.

2. Zbiórka dla ofiar nawałnic i kataklizmów

• Dziś po Mszach św. (przy wyjściu z kościoła) zbiórka do puszek na ofiary nawałnic i kataklizmów w Europie.
  • Za pośrednictwem Caritas będą przekazane poszkodowanym.

3. Niedziela 25 lipca – wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców

• Po Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów.
  • Przy wyjściu z Kościoła do puszek będzie można wesprzeć misjonarzy w ramach corocznej akcji Miva – jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr, w ramach letniej zbiórki na misje św., przeznaczonej na zakup dla misjonarzu specjalistycznego sprzętu do pracy misyjnej (głównie samochodów terenowych).
  • Przy wyjściu z Kościoła do puszek ofiara na poszkodowanych w kataklizmach, a na zewnątrz do koszyka dla misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary!

4. Msze św. u Sióstr Elżbietanek

• Informujemy, że Msze św. u Sióstr Elżbietanek w miesiącu lipcu są sprawowanie tylko w niedzielę, o godz. 8.30.
  • Od przyszłej niedzieli (1 sierpnia), powracają u Sióstr Elżbietanek również Msze św. w dni powszednie, o godz. 7.00.

5. W liturgii tego tygodnia ponadto obchodzimy:

6. Poniedziałek (26 lipca) – wyrusza pielgrzymka na Jasną Górę

• W poniedziałek, po Mszy św. o godz. 6.00, wyrusza z Kościoła NSPJ w Gdyni pielgrzymka na Jasną Górę (a z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku w środę).
  • Zapraszamy na szlak pielgrzymi. Zapisy przez internet. Można zapisać się również na jeden lub kilka dni pielgrzymki. Na Gdańską pielgrzymkę będzie jeździł codziennie autokar wahadło dowożący i odbierający pielgrzymów
  • W naszej parafii będziemy zbieramy wodę dla pielgrzymów udających się w tym roku na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy. Zgrzewki z butelkami wody (najlepiej małymi 0.5 lub 0.75 litra) można przynosić na plebanię jeszcze dziś (niedziela) i jutro (poniedziałek). Bóg zapłać w imieniu pielgrzymów za wsparcie ich trudu.
  • Do przyszłej niedzieli można również zostawiać intencje modlitewne dla pielgrzymów udających się na Jasną Górę.
  • Do jutra można również zostawiać intencje modlitewne dla pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Jeśli ktoś ma jakąś prośbę do polecenia w modlitwie można napisać na kartce i pozostawić u Ks. Proboszcza lub w zakrystii, a w czasie różańca w drodze w tej intencji będziemy się modlić, po dojściu na Jasną Górę, przed obrazem Matki Bożej, w tych intencjach będzie odprawiona Msza św.

7. Intencje mszalne

• Intencje mszalne zamawiamy po mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Jak zamawiać intencje dowiesz się na tej stronie.
  • Dlaczego modlić się za dusze czyśćcowe przeczytasz tutaj.

10. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – powróci  we wrześniu po wakacyjnej przerwie.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi