Ogłoszenia duszpasterskie (2021.08.01)

XVIII Niedziela Zwykła

1 sierpnia 2021

1. Witamy Gości

• Witamy wszystkich gości wakacyjnych, a udającym się na wypoczynek życzymy udanego urlopu.
  • Niech będzie to także okazja do wzrostu duchowego. Zapraszamy do lektury poradnika – Katolik na wakacjach.

2. Msze św. u Sióstr Elżbietanek

• Informujemy, że Msze św. u Sióstr Elżbietanek są sprawowanie w niedzielę, o godz. 8.30.
  • Od niedzieli 1 sierpnia, powracają u Sióstr Elżbietanek również Msze św. w dni powszednie, o godz. 7.00.

3. W liturgii tego tygodnia ponadto obchodzimy:

4. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

• Czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów o nowe powołania, po Mszy św. wieczornej i Koronce do Miłosierdzia Bożego, zakończona wspólnymi nieszporami o godz. 20.00.
  • Piątek (Nabożeństwo Pierwszych Piątków) – spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30.
  • Sobota – czuwanie pierwszosobotnie z 15 minutową medytacją w ciszy nad tajemnicami różańca, po Mszy św. o godz. 8.00. Do chorych księża udają się w indywidualnie ustalonym z nimi terminie.

5. Intencje mszalne

6. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastunpowróci we wrześniu (po wakacyjnej przerwie).

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi