Ogłoszenia duszpasterskie (2021.08.08)

XIX Niedziela Zwykła

8 sierpnia 2021

1. Witamy Gości

• Witamy wszystkich gości wakacyjnych, a udającym się na wypoczynek życzymy udanego urlopu.
  • Niech będzie to także okazja do wzrostu duchowego. Zapraszamy do lektury poradnika – Katolik na wakacjach.

2. Taca na cele inwestycyjne

• Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

3. Msze św. u Sióstr Elżbietanek

• Informujemy, że Msze św. u Sióstr Elżbietanek są odprawiane w niedzielę o godz. 8.30, w dni powszednie o 7.00.

4. W liturgii tego tygodnia ponadto obchodzimy:

5. Dzień Fatimski (13-ty dzień miesiąca)

• W tym tygodniu przypada Dzień Fatimski i nasze czuwanie z procesją fatimską.
  • W piątek, 13 sierpnia przed mszą św. o godz. 18.00 odmówimy tajemnice radosne różańca św., a po mszy św. procesja z figurą fatimską wokół kościoła, a po niej tajemnice bolesne i chwalebne różańca św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu – dołączysz?

• Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji o Boże Błogosławieństwo dla naszej Parafii i całej Polski.
  • Rozpoczęcie o Mszy św. wieczornej w czwartek 13 sierpnia, zakończenie o godz. 7.00 w piątek (poranna Msza św.).
  • Osoby chętne mogą dopisać się na określone godziny w zeszycie, który jest wyłożony z tyłu kościoła.
  • Dlaczego Adoracja jest ważna?

Intencje mszalne

• Intencje mszalne zamawiamy po Mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Jak zamawiać intencje dowiesz się na tej stronie.
  • Dlaczego modlić się za dusze czyśćcowe przeczytasz tutaj.

7. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastunpowróci we wrześniu (po wakacyjnej przerwie).

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi