Ogłoszenia duszpasterskie (2021.08.15)

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

15 sierpnia 2021

1. Witamy Gości

• Witamy wszystkich gości wakacyjnych, a udającym się na wypoczynek życzymy udanego urlopu.
  • Niech będzie to także okazja do wzrostu duchowego. Zapraszamy do lektury poradnika – Katolik na wakacjach.

2. Dziękujemy za posługę ks. Jerzemu

• Z dniem 25 sierpnia z naszej parafii odchodzi Ks. Jerzy Maliński i przechodzi do parafii prezydenckiej Św. Stanisława Kostki w Gdańsku Oliwie.
  • Dziękujemy mu za dotychczasową posługę i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej placówce duszpasterskiej.
  • Msza pożegnalna w jego intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę, 22 sierpnia, o godz. 13.00.

3. W liturgii tego tygodnia ponadto obchodzimy:

• wtorek – wspomnienie św. Jacka,
  • piątek – wspomnienie św. Piusa X.

4. Nabożeństwa w tym tygodniu

• PONIEDZIAŁEK – Różaniec do siedmiu boleści Maryi – zapraszamy na wspólne towarzyszenie bolejącemu sercu Maryi w modlitwie różańca do siedmiu boleści Maryi, który, ma nam pomóc wzbudzić żal za grzechy prowadzący do zbawienia. W każdy poniedziałek, po wieczornej Mszy św., około godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, w intencji tych, którzy żyją jakby Boga nie było, za tych, którzy nie mają poczucia grzechu, a także za naszych bliskich, którzy pogubili się w życiu.
  • ŚRODA – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po wieczornej Mszy św..
  • CZWARTEK – Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu, w ciszy, w każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy wspólnymi nieszporami o godz. 20.00.

5. Nabożeństwo do św. Rity – niedziela 22 sierpnia

• W niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity z odczytaniem intencji składanych do skrzynki znajdującej się przy ołtarzu przed Mszą św., z błogosławieństwem róż i na koniec indywidualnym błogosławieństwem relikwiami.

6. Intencje mszalne

• Intencje mszalne zamawiamy po Mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Jak zamawiać intencje dowiesz się na tej stronie.
  • Dlaczego modlić się za dusze czyśćcowe przeczytasz tutaj.

7. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastunpowróci we wrześniu (po wakacyjnej przerwie).

8. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    ✝ Wacława Zubrzyckiego z Al. Zwycięstwa,
    ✝ Helenę Szymaniak z ul. Akacjowej.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi