Ogłoszenia duszpasterskie (2021.08.29)

XXII Niedziela Zwykła

29 sierpnia 2021

1. Witamy w naszej parafii nowych kapłanów

• Ks. Tadeusza Polaka, który opiekować się będzie wspólnotą Św. Hieronima i z pasją reaktywuje funkcjonowanie biblioteki parafialnej, oraz
  • Ks. Pawła Warkusa, katechetę i opiekuna wspólnoty MaranaTha, oraz ministrantów.
  • Życzymy im radosnego i owocnego posługiwania w naszej parafii. Szczęść Boże!

2. Od środy rozpoczyna się rok szkolny

• Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w przyszłą niedzielę 5 września, o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i grono pedagogiczne.
  • Dzieci idące do pierwszej klasy zapraszamy z tornistrami. Na tej Mszy św. zostaną również poświęcone ich tornistry.

3. Komunia św. – zapisy dzieci (niedziela 12 września)

• Zapisy dzieci przygotowujących się w tym roku do pierwszej Komunii św. w niedzielę 12 września po Mszy św. o godz. 11.30 w salce.

4. Bierzmowanie – zapisy młodzieży (niedziela 12 września)

• Zapisy młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę 12 września, o godz. 12.30 w kościele.

5. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

• Czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów o nowe powołania, po Mszy św. wieczornej i Koronce do Miłosierdzia Bożego, zakończona wspólnymi nieszporami o godz. 20.00.
  • Piątek (Nabożeństwo Pierwszych Piątków) – spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30.
  • Sobota – czuwanie pierwszosobotnie z 15 minutową medytacją w ciszy nad tajemnicami różańca, po Mszy św. o godz. 8.00. Do chorych księża udają się w indywidualnie ustalonym z nimi terminie. W zakrystii po Mszach św. i w biurze parafialnym można zgłaszać nowych chorych, którzy pragnęliby, aby kapłan raz w miesiącu odwiedzał ich z Komunią św.

6. Pielgrzymka – Swarzewo, sobota 4 września

• Pielgrzymka do Matki Bożej w Swarzewie, odbędzie się w najbliższą sobotę 4 września.
  • Msza św. o godz. 6.00 w kościele Ducha Św. w Gdyni Obłużu przy ul. Zielonej i wspólny wymarsz.
  • Powitanie pielgrzymów i msza św. w Swarzewie o godz. 16.30.
  • Zapraszamy do wspólnego udziału w pielgrzymce. Powrót autokarem, lub pociągiem.

7. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

• piątek – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego.

8. Świadectwo – na Mszach w niedzielę 5 września

• W przyszłą niedzielę 5 września na mszach św. będziemy mogli wysłuchać świadectwa gdańskiego przedsiębiorcy Pana Andrzeja Czachorowskiego, który zajmuje się propagowaniem Koronki do Siedmiu Boleści Matki Bożej i objawień w Kibeho.
  • Na różaniec do siedmiu boleści zapraszamy w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej, około godz. 19.00.

9. Dzień solidarności z Afgańczykami – niedziela, 5 września.

• W przyszłą niedzielę został ogłoszony również dzień solidarności z Afgańczykami. Po Mszach św. do puszek będą zbierane fundusze na pomoc dla nich, które za pośrednictwem Caritas zostaną przekazane potrzebującym.

10. Taca na cele inwestycyjne – niedziela, 5 września

• W przyszłą niedzielę przypada również nasza składka na cele inwestycyjne.
  • W drugiej połowie września rozpoczynamy prace związane z odsłanianiem XVI wiecznego sufitu prezbiterium. Bóg zapłać za ofiary na ten cel!

11. Rekolekcje – od niedzieli, 12 września

• Rekolekcje przed odpustem parafialnym rozpoczynamy od niedzieli 12 września. Głosić je będzie w tym roku Ks. Zygmunt Filipczyk z Częstochowy.
  • Zarezerwujmy sobie na nie czas do czwartku 16 września.

12. Intencje mszalne

• Intencje mszalne zamawiamy po Mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Jak zamawiać intencje dowiesz się na tej stronie.
  • Dlaczego modlić się za dusze czyśćcowe przeczytasz tutaj.

13. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastunpowróci we wrześniu (po wakacyjnej przerwie).

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi