Ogłoszenia duszpasterskie (2021.09.05)

XXIII Niedziela Zwykła

5 września 2021

1. Dziękujemy za Świadectwo

• Dziękujemy Panu Andrzejowi Czachorowskiemu za dzisiejsze świadectwo.

2. Nabożeństwa w tym tygodniu

• PONIEDZIAŁEK – Różaniec do siedmiu boleści Maryi – zapraszamy na wspólne towarzyszenie bolejącemu sercu Maryi w modlitwie różańca do siedmiu boleści Maryi, który, ma nam pomóc wzbudzić żal za grzechy prowadzący do zbawienia. W każdy poniedziałek, po wieczornej Mszy św., około godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, w intencji tych, którzy żyją jakby Boga nie było, za tych, którzy nie mają poczucia grzechu, a także za naszych bliskich, którzy pogubili się w życiu.
  • ŚRODA – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po wieczornej Mszy św..
  • CZWARTEK – Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), w każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy wspólnymi nieszporami o godz. 20.00. Dowiedz się, dlaczego Adoracja jest ważna.
  • NIEDZIELA – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP po Mszy św. o godz. 8.00.

3. Dzień solidarności z Afgańczykami

• Dziś dzień solidarności z Afgańczykami. Po mszach św. do puszek są zbierane fundusze na pomoc dla nich, które za pośrednictwem Caritas zostaną przekazane potrzebującym.

4. Taca na cele inwestycyjne

• Za tydzień (jak w każdą drugą niedzielę miesiąca) przypada również nasza składka na cele inwestycyjne.
  • W drugiej połowie września rozpoczynamy prace związane z odsłanianiem XVI wiecznego sufitu prezbiterium. Bóg zapłać za ofiary na ten cel!

5. Komunia św. – zapisy dzieci (niedziela 12 września)

• Zapisy dzieci przygotowujących się w tym roku do pierwszej Komunii św. w niedzielę 12 września po Mszy św. o godz. 11.30 w salce.

6. Bierzmowanie – zapisy młodzieży (niedziela 12 września)

• Zapisy młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę 12 września, o godz. 12.30 w kościele.

5.Spotkania Grup Duszpasterskich – wznawiamy po wakacyjnej przerwie

• ŚRODA – po wieczornej Mszy św. spotkania następujących wspólnot: MaranaTha (opiekun – ks. Paweł), Biblijna Św. Hieronima (opiekun – ks. Tadeusz), Uwielbienia (opiekun – ks. Proboszcz),
  • PIĄTEK – Legion Maryi (opiekun – ks. Tadeusz), w piątki po Mszy św. o godz. 8.00,
  • pierwsza SOBOTA miesiąca – Żywy Różaniec (opiekun – ks. Proboszcz), po Mszy św. o godz. 8.00.
  • pierwsza NIEDZIELA miesiąca – Domowy Kościół (opiekun – ks. Proboszcz) na Mszy św. o godz. 10.00
  • Ministranci (opiekun – ks. Paweł) – nowych kandydatów prosimy o kontakt bezpośrednio z księdzem opiekunem.
  • Wspólnota młodzieżowa (opiekun – ks. Paweł i s. Marta).
  • Chór parafialny, który prowadzi Pani Organistka Katarzyna Hermann, w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00.
  • Wszystkich, którzy chcieliby się uaktywnić i dołączyć do którejkolwiek z grup zapraszamy serdecznie!

6. Spotkanie „Dar Kościoła” – piątek, 10 września

• Wznawiamy również cykl spotkań pt. Dar Kościoła, prowadzony przez wspólnotę Marana Tha. W tym roku będzie on dotykać problematyki sakramentów.
  • Na pierwsze spotkanie o Chrzcie św. zapraszamy w najbliższy piątek 10 września po Mszy św. wieczornej: katecheza, wspólne uwielbienie i modlitwa wstawiennicza.

7. Rekolekcje przed odpustem parafialnym – od niedzieli 12 września

• Rekolekcje przed odpustem parafialnym rozpoczynamy od przyszłej niedzieli 12 września.
  • Głosić je będzie w tym roku ks. Zygmunt Filipczyk, duszpasterz młodzieży z Częstochowy.
  • Nauki rekolekcyjne od poniedziałku do czwartku o godz. 8.00 i 18.30.
  • poniedziałek (13.09) po wieczornej nauce rekolekcyjnej procesja fatimska i różaniec fatimski: o godz. 18.00 cześć radosna, a po mszy św. część bolesna i chwalebna.
  • We wtorek (14.09) Święto Podwyższenia Krzyża św. Po nauce rekolekcyjnej wieczorem Adoracja Krzyża i Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej.
  • środę (15.09) Uroczystość Matki Bożej Bolesnej. Uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Ks. Kan. Marka Wendego, proboszcza parafii Ducha Św. w Gdyni Obłużu o godz. 18.30 – odpust żywych.
  • czwartek (16.09) zakończenie rekolekcji i odpust zmarłych. Po raz pierwszy dar odpustu zaniesiemy również zmarłym naszym parafianom i spoczywającym na naszym cmentarzu, po mszy św. o godz. 18.30 w procesji na cmentarz i różańcu za zmarłych.

8. Kurs biblijny – zapisy

• Informujemy, że rozpoczęły się zapisy na dwuletni kurs Pisma Świętego w Szkole Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu w Gdyni lub Gdańsku. Jest możliwość zdalnego uczestnictwa w kursie.
  • Szczegóły i zapisy na stronie szkolabiblijna.gda.pl.

13. Pielgrzymka do Włoch – wolne miejsca

• Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch szlakiem świętych, w dniach 20 września do 2 października.
  • Program zawieszony w gablocie. Zainteresowanych prosimy o kontakt w Zakrystii.

12. Intencje mszalne

• Intencje mszalne zamawiamy po Mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Jak zamawiać intencje dowiesz się na tej stronie.
  • Dlaczego modlić się za dusze czyśćcowe przeczytasz tutaj.

13. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastunpowróci we wrześniu (po wakacyjnej przerwie).

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi