Ogłoszenia duszpasterskie (2021.09.12)

XXIV Niedziela Zwykła

12 września 2021

1. Rekolekcje przed odpustem parafialnym – od niedzieli 12 września

• Od dziś (niedziela) rozpoczynamy rekolekcje przed odpustem parafialnym.
  • Witamy ks. Zygmunta Filipczyka, duszpasterza młodzieży z Częstochowy.
  • Nauki rekolekcyjne od poniedziałku do czwartku o godz. 8.0018.30.
  • poniedziałek (13.09) po wieczornej nauce rekolekcyjnej procesja fatimska i różaniec fatimski: o godz. 18.00 cześć radosna, a po mszy św. część bolesna i chwalebna.
  • We wtorek (14.09) Święto Podwyższenia Krzyża św. Po nauce rekolekcyjnej wieczorem Adoracja Krzyża i Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej.
  • środę (15.09) Uroczystość Matki Bożej Bolesnej. Uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Ks. Kan. Marka Wendego, proboszcza parafii Ducha Św. w Gdyni Obłużu o godz. 18.30 – odpust żywych.
  • czwartek (16.09) zakończenie rekolekcji i odpust zmarłych. Po raz pierwszy dar odpustu zaniesiemy również zmarłym naszym parafianom i spoczywającym na naszym cmentarzu, po mszy św. o godz. 18.30 w procesji na cmentarz i różańcu za zmarłych.

2. Taca na cele inwestycyjne

• Dzisiaj (jak w każdą drugą niedzielę miesiąca) przypada również nasza składka na cele inwestycyjne.
  • W drugiej połowie września rozpoczynamy prace związane z odsłanianiem XVI wiecznego sufitu prezbiterium. Bóg zapłać za ofiary na ten cel!

3. Zbiórka na miejsca kultu w Ziemi Świętej

• Dziś również po mszach św. do puszek są zbierane ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

4. Komunia św. – zapisy dzieci

• Zapisy dzieci przygotowujących się w tym roku do pierwszej Komunii św. w niedzielę 12 września po Mszy św. o godz. 11.30 w salce.

5. Bierzmowanie – zapisy młodzieży

• Zapisy młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę 12 września, o godz. 12.30 w kościele.

6. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

7. Dziękczynienie za beatyfikację ks. Wyszyńskiego

• Metropolita Gdański zaprasza na wspólne dziękczynienie za beatyfikację Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego,
  • W przyszłą niedzielę (19 września), na Mszę św. do Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, o godz. 18.00.

8. Kurs biblijny – zapisy

• Informujemy, że rozpoczęły się zapisy na dwuletni kurs Pisma Świętego w Szkole Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu w Gdyni lub Gdańsku. Jest możliwość zdalnego uczestnictwa w kursie.
  • Szczegóły i zapisy na stronie szkolabiblijna.gda.pl.

9. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    śp. Marię Kujawę, z ul. Orłowskiej. Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu…

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi