Ogłoszenia duszpasterskie (2021.09.19)

XXV Niedziela Zwykła

19 września 2021

1. Rekolekcje podziękowanie

• Dziękujemy wszystkim za piękne przeżycie rekolekcji i dwóch dni odpustu. Bóg zapłać za zaangażowanie w organizację i dekoracje, a także za tak liczny udział w odpuście parafialnym, zarówno w dniu odpustu dla żywych, jak i dla zmarłych.

2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

3. Nabożeństwo do św. Rity – 22. dzień miesiąca

• Zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do św. Rity po Mszy św. w środę (22.09) o 18.30.
  • Modlitwę połączymy z odczytaniem intencji (składanych do skrzynki znajdującej się przy ołtarzu przed Mszą św.), błogosławieństwem róż i na koniec indywidualnym błogosławieństwem relikwiami, a także nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączonej z litanią do Św. Józefa.

4. Zaproszenie Metropolity Gdańskiego (26.09)

• Metropolita Gdański zaprasza na uroczyste nałożenie paliusza, który otrzymał z rąk Ojca Św. w czerwcu tego roku w Rzymie, w przyszłą niedzielę, 26 września, o godz. 11.30 w Katedrze Oliwskiej.
  • Nałożenia dokona Nuncjusz Apostolski w Polsce. Wszyscy wierni są zaproszeni do udziału w tej uroczystości.

5. Nabożeństwa w tym tygodniu

• CODZIENNIE – w naszej parafii , zgodnie z życzeniem Matki Bożej, codziennie odmawiamy różaniec w intencji pokoju na świecie. Zapraszamy Cię pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
  • PONIEDZIAŁEK – Różaniec do siedmiu boleści Maryi – zapraszamy na wspólne towarzyszenie bolejącemu sercu Maryi w modlitwie różańca do siedmiu boleści Maryi, który, ma nam pomóc wzbudzić żal za grzechy prowadzący do zbawienia. W każdy poniedziałek, po wieczornej Mszy św., około godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, w intencji tych, którzy żyją jakby Boga nie było, za tych, którzy nie mają poczucia grzechu, a także za naszych bliskich, którzy pogubili się w życiu.
  • ŚRODA – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po wieczornej Mszy św., połączona w roku Św. Józefa z Litanią do Św. Józefa.
  • CZWARTEK – Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu, w ciszy, w każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy wspólnymi nieszporami o godz. 20.00. Przeczytaj dlaczego Adoracja jest ważna.
  • DRUGI PIĄTEK MIESIĄCA – W każdy drugi piątek miesiąca po wieczornej mszy św. zapraszamy na katechezę o Sakramentach i wspólną adorację z uwielbieniem i modlitwą wstawienniczą.
  • KAŻDY 13-ty DZIEŃ MIESIĄCA – Nasze comiesięczne czuwanie fatimskie: procesja z figurą fatimską i różaniec fatimski. O godz. 18.00 (przed Mszą św. wieczorną) rozważamy tajemnice radosne różańca św.. Po Mszy św. procesja wokół kościoła ze śpiewem fatimskim oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu (odmówimy tajemnice bolesne i chwalebne Różańca św.).
  • KAŻDY 22-gi DZIEŃ MIESIĄCA – nabożeństwo do św. Rity po Mszy św. w środę o 18.30.

6. Spotkania Grup Duszpasterskich

• ŚRODA – po wieczornej Mszy św. spotkania następujących wspólnot: MaranaTha (opiekun – ks. Paweł), Biblijna Św. Hieronima (opiekun – ks. Tadeusz), Uwielbienia (opiekun – ks. Proboszcz),
  • PIĄTEK – Legion Maryi (opiekun – ks. Tadeusz), w piątki o 8.30 (po Mszy św. o 8.00),
  • CZWARTEK – Wspólnota młodzieżowa (opiekun – ks. Paweł i s. Marta) o 16.00.
  • Chór parafialny, który prowadzi Pani Organistka Katarzyna Hermann, w poniedziałki i czwartki o 17.00.
  • Ministranci (opiekun – ks. Paweł) – nowych kandydatów prosimy o kontakt bezpośrednio z księdzem opiekunem.
  • pierwsza SOBOTA miesiąca – Żywy Różaniec (opiekun – ks. Proboszcz), po Mszy św. o 8.00.
  • pierwsza NIEDZIELA miesiąca – Domowy Kościół (opiekun – ks. Proboszcz) na Mszy św. o 10.00
  • Wszystkich, którzy chcieliby się uaktywnić i dołączyć do którejkolwiek z grup zapraszamy serdecznie!

7. Przyjmowanie Komunii św.

• Komunię św. w naszej parafii w miarę możliwości przyjmujemy na klęcząco, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Osoby pragnące przyjąć komunię św. na rękę podchodzą jako pierwsze, zaraz po słowach „Oto Baranek Boży„.

8. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    śp. Bogdana Kossmańskiego z ul. Przebendowskich,
  • ✝ śp. Wandę Gawinkowską z ul. Goplany,
  • ✝ śp. Andrzeja Cholewińskiego z ul. Wierzbowej.
  • Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu…

9. Intencje mszalne

10. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastunpowróci we wrześniu (po wakacyjnej przerwie).

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi