Ogłoszenia duszpasterskie (2021.09.26)

XXVI Niedziela Zwykła

26 września 2021

1. Październik – miesiąc różańcowy

• Od piątku rozpoczynamy miesiąc różańcowy – październik.Z tej okazji zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca.
  • W naszej parafii odmawiamy go codziennie o godz. 18.00. W miesiącu październiku wraz z kapłanem, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
  • Dzieci zapraszamy w każdy wtorek i czwartek do odmawiania modlitwy różańcowej.
  • W przyszłą niedzielę (3 października) pobłogosławimy różańce dla dzieci pierwszokomunijnych w trakcie Mszy św. o godz. 11.30 zmarłych.

2. Pierwszy piątek i sobota miesiąca

• Piątek (Nabożeństwo Pierwszych Piątków) – spowiedź pierwszopiątkowa z adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
  • Sobota – czuwanie pierwszosobotnie z 15 minutową medytacją w ciszy nad tajemnicami różańca, po Mszy św. o godz. 8.00. Do chorych księża udają się w indywidualnie ustalonym z nimi terminie. W zakrystii po Mszach św. i w biurze parafialnym można zgłaszać nowych chorych, którzy pragnęliby, aby kapłan raz w miesiącu odwiedzał ich z Komunią św.
  • Do chorych księża udają się w uzgodnionym z nimi terminie. Nowych chorych, którzy chcieliby, aby kapłan nawiedzał ich raz w miesiącu z komunią św., należy zgłaszać w zakrystii po mszach św., lub w biurze parafialnym.

3. Msza dla młodzieży – pierwszy piątek

• Młodzież i wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę św. tzw. młodzieżową, z okazji pierwszego piątku miesiąca o godz. 19.30. Przed mszą św. będzie okazja do spowiedzi, od godz. 19.00.

4. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

• poniedziałek – wspomnienie św Wincentego a Paulo,
  • we wtorek – wspomnienie św. Wacława,
  • w środę – wspomnienie św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w czwartek wspomnienie św. Hieronima
  • w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
  • w sobotę Św. Aniołów Stróżów.

5. Nabożeństwa w tym tygodniu

6. Zapraszamy na spotkania Grup Duszpasterskich

7. Przyjmowanie Komunii św.

• Komunię św. w naszej parafii w miarę możliwości przyjmujemy na klęcząco, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Osoby pragnące przyjąć komunię św. na rękę podchodzą jako pierwsze, zaraz po słowach „Oto Baranek Boży„.

8. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    ✝ śp. Danutę Boreysza,
    ✝ śp. Joannę Wojciechowską,
    ✝ śp. Krystynę Szczypińską,
    ✝ śp. Zenona Wyszyńskiego,
    ✝ śp. Ewę Borzyszkowską,
    Pomódlmy się w ich intencji: Dobry Jezu…

9. Intencje mszalne

10. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastunpowróci we wrześniu (po wakacyjnej przerwie).

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi