Niedziela: Święto Chrztu Pańskiego

10 stycznia 2021

1. Oddanie się Matce Bożej

• Nasza parafia w roku Jubileuszu 100. rocznicy objawień w Fatimie, 13 października 2017 roku, została zawierzona Matce Bożej.
  • Zapraszamy do odbycia indywidualnych rekolekcji oddania się Matce Bożej, według traktatu Ludwika Grignion de Montfort poprzez następujące po sobie 33 dni rekolekcji, które dostępne są na stronie oddanie33.pl

2. Druga niedziela miesiąca – taca na pokrycie kosztów remontu

• Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na tacę jak w każdą drugą niedzielę miesiąca na cele inwestycyjne.
  • Obecnie przygotowujemy się do odkrycia XVI wiecznego sufitu prezbiterium, który kryje się pod dwoma nałożonymi po wojnie sufitami.
  • Najpierw trzeba będzie zrobić badania na obecność polichromii na zabytkowej powierzchni sufitu.
  • Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane jeszcze na remont więźby dachowej na naszym kościele i za ofiary kolędowe.
  • Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z przebiegu remontu – tutaj
  • Ofiary można również składać w kopertach, lub wpłacać na konto parafialne:
  • 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972. Bóg zapłać!
  • Dzięki błogosławieństwu Bożemu i waszej dobroci ufamy, że uda nam się dokończyć tego zadania. Bóg zapłać!

3. ŚRODA, 13 stycznia

• Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w najbliższą środę, 13 stycznia.
  • Z racji kolędy na różaniec w tym miesiącu zapraszamy przed Mszą św. o godz. 17.30, a po Mszy św. wieczornej: uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

4. Wolne intencje mszalne na miesiąc styczeń 2021

• W miesiącu styczniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. Suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

5. Modlitwa za mieszkańców naszej parafii

• Zgodnie z zaleceniami Administratora Archidiecezji Gdańskiej kolędy w tym roku nie będzie w tradycyjnej formie.
  • W związku z powyższym msze św. w miesiącu styczniu pozostają o godz. 18.00 i będą one sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i bloków według ustalonego porządku.
  • Na tę Mszę św. zapraszamy wskazanych na dany dzień mieszkańców wyznaczonych ulic i bloków.
  • Bezpośrednio po tej Mszy św., o godz. 19.00, kapłani udadzą się na wskazane ulice, aby przejść nimi i z zewnątrz pobłogosławić domy.
  • Jeśli ktoś sobie życzy błogosławieństwo indywidualne swojego domu lub mieszkania niech czeka, o godz. 19.00, na progu domu lub bloku, a kapłan pobłogosławi z zewnątrz mieszkanie, nie wchodząc do środka.
  • Można też w kościele podczas Mszy św. w dany dzień pozostawić kartkę z zaproszeniem zawierającą imię i nazwisko, adres i telefon, oraz podpis, a kapłan zapuka do tych wskazanych drzwi z Bożym błogosławieństwem.
  • Bóg zapłać za wszelkie ofiary tradycyjnie składane przy okazji kolędy. W związku z trwającymi pracami w kościele będziemy za nie bardzo wdzięczni.
  • Można je składać w kopercie na tacę podczas mszy św. w wyznaczonym dniu kolędy, lub w dowolnej chwili, albo po prostu wpłacić na konto parafialne. Jeszcze raz dziękujemy za zrozumienie i odpowiedzialność za parafię w tym trudnym da nas wszystkich roku.
  • Porządek na poszczególne kolejne dni kolędy:
  • poniedziałek (11.01) – ul. Szyprów, Kaprów, Nawigatorów, Cumowników, Sterników, Armatorów, Szturmanów;
  • wtorek (12.01) – ul. Spacerowa, Cyprysowa, Zapotoczna, Huzaska, Ułańska, Powstania Styczniowego;
  • środa (13.01) – ul. Akacjowa, Limbowa, Kasztanowa, Bukowa, Brzozowa, Miodowa, Jaworowa;
  • czwartek (14.01) – ul. Wierzbowa, Klonowa, Jesionowa, Jodłowa, Olchowa, Świerkowa;
  • piątek (15.01) – ul. Inżynierska;
  • w poniedziałek (18.01) – ul. Architektów, Techniczna, Sędziowska, Folwarczna, Oficerska, Miernicza, Adwokacka;
  • wtorek (19.01) – ul. Wrocławska;
  • środa (20.01) – ul. Wielkopolska, Żródlana, Plac Górnośląski, Bytomska, Kościelna, Ks. St. Zawackiego;
  • czwartek (21.01) – ul. Sieradzka, Chorzowska, Rybnicka, Mysłowicka, Głogowska, Sosnowiecka, Krośnieńska, Raciborska, Al. Zwycięstwa działki – Białe Osiedle;
  • piątek (22.01) – Al. Zwycięstwa (prócz działek);
  • poniedziałek (25.01) – ul. Weteranów, Kombatantów, Obrońców Westerplatte, Kostki Napierskiego, Powstań Chłopskich;
  • wtorek (26.01) – ul. Legionów, Altus i ulica Kaczewska.

6. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

7. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

8. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
✝ Krystynę Krause z ul. Przebendowskich.

Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu…

9. Życzenia

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów życząc: zdrowia, spełnienia wszelkich dobrych marzeń planów i życzliwej pamięci bliskich.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi