Ogłoszenia duszpasterskie (2021.10.10)

XXVII Niedziela Zwykła

10 października 2021

1.Taca inwestycyjna – dziękujemy

• Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dzisiaj na tacę, które jak w każdą drugą niedzielę miesiąca są przeznaczone na cele inwestycyjne.
  • Obecnie odsłaniamy XVI-wieczny sufit prezbiterium i wymieniamy mocno spróchniałą konstrukcję więźby sufitu.
  • Bóg zapłać za ofiary na ten cel!

2. XXI Dzień Papieski – niedziela,10 października

• Dziś także XXI Dzień Papieski obchodzony w naszej ojczyźnie pod hasłem: Nie lękajcie się.
  • Po mszach św. można do puszek złożyć ofiary na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która od lat funduje dla zdolnej a ubogiej młodzieży stypendia, budując w ten sposób żywy pomnik Św. Jana Pawła II. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

3. Październik – miesiąc różańcowy

• W październiku – miesiącu różańcowym, zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca.
  • Odmawiamy go codziennie o godz. 18.00. W miesiącu październiku wraz z kapłanem, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
  • Dzieci szczególnie zapraszamy w każdy wtorek i czwartek do odmawiania modlitwy różańcowej.

4. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

5.Czuwanie fatimskie – środa

• Wtorek (każdy 13-ty dzień miesiąca). Nasze comiesięczne czuwanie fatimskie: procesja z figurą fatimską i różaniec fatimski.
  • Przed Mszą św. – o godz. 18.00 tajemnice radosne różańca św..
  • Po Mszy św. ostatnia w tym roku procesja fatimska i różaniec fatimski: przed mszą św. tajemne radosne, a po procesji bolesne i chwalebne.

6. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    ✝ Janusza Kenc z ul. Popiela,
    ✝ Aleksandra Guzińskiego z ul. Legionów,
    ✝ Sławomira Adamczyka z ul. Wrocławskiej,
    Pomódlmy się w ich intencji: Dobry Jezu…

7. Nabożeństwa w tym tygodniu

8. Zapraszamy na spotkania Grup Duszpasterskich

9. Przyjmowanie Komunii św.

• Komunię św. w naszej parafii w miarę możliwości przyjmujemy na klęcząco, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Osoby pragnące przyjąć komunię św. na rękę podchodzą jako pierwsze, zaraz po słowach „Oto Baranek Boży„.

10. Intencje mszalne

11. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastunpowróci we wrześniu (po wakacyjnej przerwie).

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi