Ogłoszenia duszpasterskie (2021.10.17)

XXIX Niedziela Zwykła

17 października 2021

1. Październik – miesiąc różańcowy

• W październiku – miesiącu różańcowym, zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca.
  • Odmawiamy go codziennie o godz. 18.00. W miesiącu październiku wraz z kapłanem, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
  • Dzieci szczególnie zapraszamy w każdy wtorek i czwartek do odmawiania modlitwy różańcowej.

2. Kartki na wypominki

• Z tyłu kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych, które składamy do skrzynki przy ołtarzu.
  • Za wypominanych zmarłych będziemy odmawiać różaniec w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych.
  • Wypominki roczne będą przyjmowane po 1 listopada w zakrystii lub biurze parafialnym.

3. Nabożeństwo do św. Rity – 22. dzień miesiąca

• Zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do św. Rity po Mszy św. w środę (22.09) o 18.30.
  • Modlitwę połączymy z odczytaniem intencji (składanych do skrzynki znajdującej się przy ołtarzu przed Mszą św.), błogosławieństwem róż i na koniec indywidualnym błogosławieństwem relikwiami, a także nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączonej z litanią do Św. Józefa.

4. Parafialne spotkanie synodalne – piątek 22.10

• Wszystkich ochrzczonych zapraszamy na parafialne spotkanie synodalne w najbliższy piątek, 22 października, po nabożeństwie do Św. Rity, około godz. 19.30, do salki pod plebanią. Zapraszamy do wspólnej rozmowy o naszym Kościele.
  • Msza inauguracyjna synod na etapie diecezjalnym zostanie odprawiona, 23 października w sobotę, o godz. 18.00 w Katedrze Oliwskiej, pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego.

5. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

• w poniedziałek – wspomnienie św.  Łukasza, Ewangelisty,
  • we wtorek – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki,
  • w środę – św. Jana Kantego
  • w piątek – św Jana Pawła II.
  • w niedzielę 24.10 – przypada niedziela misyjna i jesienna zbiórka na misje św.
  • ista wspomnień świętych i błogosławionych na cały rok.

6. Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada

• W poniedziałek za 2 tygodnie przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.
  • Msze św. w naszej parafii według porządku niedzielnego, zostanie odprawiona dodatkowa Msza o 15.00.
  • Msza św. z procesją na cmentarzu będzie miała miejsce o godz. 13.00. Bezpośrednio po niej odbędzie się procesja za zmarłych..
  • Czas 1-8 listopada to Oktawa Wszystkich Świętych, czas szczególnych Łask Bożych i okazja do uzyskania odpustu dla dusz czyśćcowych.

7. Żegnamy Siostry Elżbietanki – dziękujemy za posługę

• Informujemy, że decyzją Sióstr Elżbietanek, po uzyskaniu zgody Stolicy Apostolskiej i Metropolity Gdańskiego, z dniem 1 listopada, z powodu braku powołań, zostanie zamknięta kaplica i klasztor sióstr w Orłowie.
  • Msze św. w kaplicy Sióstr Elżbietanek będą odprawiane jeszcze tylko do końca tego miesiąca. Ostatnia Msza św. zostanie odprawiona w niedzielę 31 października.
  • Dziękujemy siostrom za wieloletnią posługę w Orłowie!
  • Decyzja ta wpisuje się w trend zamykania placówek przez wiele zgromadzeń zakonnych w całej Polsce. Ta smutna decyzja niech będzie dla nas wezwaniem do modlitwy o Kościół i o nowe powołania, aby Kościół stał się na powrót wartością w życiu społecznym, dla której warto poświęcić swoje życie.

8. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    ✝ Józefa Jasiaka z ul. Spółdzielczej,
    Pomódlmy się w jego intencji: Dobry Jezu…

9. Nabożeństwa w tym tygodniu

10. Zapraszamy na spotkania Grup Duszpasterskich

11. Przyjmowanie Komunii św.

• Komunię św. w naszej parafii w miarę możliwości przyjmujemy na klęcząco, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Osoby pragnące przyjąć komunię św. na rękę podchodzą jako pierwsze, zaraz po słowach „Oto Baranek Boży„.

12. Intencje mszalne

13. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodniki – Gość NiedzielnyNiedziela.
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani.
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi