Ogłoszenia duszpasterskie (2021.10.24)

XXX Niedziela Zwykła

24 października 2021

1. Niedziela misyjna

• Dziś niedziela misyjna. Wspieramy duchowo i materialnie misjonarzy.
  • Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na wsparcie misjonarzy – jesienna zbiórka na Misje św.

2. Październik – miesiąc różańcowy

• W październiku – miesiącu różańcowym, zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca.
  • Odmawiamy go codziennie o godz. 18.00. W miesiącu październiku wraz z kapłanem, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

3. Kartki na wypominki

• Z tyłu kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych, które składamy do skrzynki przy ołtarzu.
  • Za wypominanych zmarłych będziemy odmawiać różaniec w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych.
  • Wypominki roczne będą przyjmowane po 1 listopada w zakrystii lub biurze parafialnym.

4. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

5. Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada

• W poniedziałek za tydzień przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.
  • Msze św. w naszej parafii według porządku niedzielnego, zostanie odprawiona dodatkowa Msza o 15.00.
  • Msza św. z procesją na cmentarzu będzie miała miejsce o godz. 13.00. Bezpośrednio po niej odbędzie się procesja za zmarłych.
  • Procesja na cmentarzu w Kolibkach będzie odprawiona 1 listopada, o godz. 12.00.
  • Czas 1-8 listopada to Oktawa Wszystkich Świętych, czas szczególnych Łask Bożych i okazja do uzyskania odpustu dla dusz czyśćcowych.

6. Żegnamy Siostry Elżbietanki – dziękujemy za posługę

• Informujemy, że decyzją Sióstr Elżbietanek, po uzyskaniu zgody Stolicy Apostolskiej i Metropolity Gdańskiego, z dniem 1 listopada, z powodu braku powołań, zostanie zamknięta kaplica i klasztor sióstr w Orłowie.
  • Msze św. w kaplicy Sióstr Elżbietanek będą odprawiane jeszcze tylko do końca tego miesiąca. Ostatnia Msza św. zostanie odprawiona w niedzielę 31 października.
  • Dziękujemy siostrom za wieloletnią posługę w Orłowie!
  • Decyzja ta wpisuje się w trend zamykania placówek przez wiele zgromadzeń zakonnych w całej Polsce. Ta smutna decyzja niech będzie dla nas wezwaniem do modlitwy o Kościół i o nowe powołania, aby Kościół stał się na powrót wartością w życiu społecznym, dla której warto poświęcić swoje życie.

7. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    ✝ Annę Olszewską, z ul. Legionów,
    Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu…

8. Remont sufitu prezbiterium – postępy prac

• Relację z toczących się prac zamieściliśmy na tej stronie. Zapraszamy do zapoznania się.

9. Nabożeństwa w tym tygodniu

10. Zapraszamy na spotkania Grup Duszpasterskich

11. Przyjmowanie Komunii św.

• Komunię św. w naszej parafii w miarę możliwości przyjmujemy na klęcząco, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Osoby pragnące przyjąć komunię św. na rękę podchodzą jako pierwsze, zaraz po słowach „Oto Baranek Boży„.

12. Intencje mszalne

13. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodniki – Gość NiedzielnyNiedziela.
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani.
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi