Ogłoszenia duszpasterskie (2021.11.07)

XXXII Niedziela Zwykła

7 listopada 2021

1. Różaniec za zmarłych – do wtorku

• Z tyłu kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych, które składamy do skrzynki przy ołtarzu.
  • Do wtorku włącznie odmawiamy różaniec za zmarłych. Jeśli ktoś jeszcze nie pomodlił się za swoich zmarłych można jeszcze dziś i jutro złożyć wypominki w zakrystii.
  • Wypominki roczne natomiast składamy przez cały miesiąc listopad w biurze parafialnym, tylko za konkretnych, wymienionych z imienia zmarłych.
  • Od środy codzienny różaniec w intencji pokoju na świecie o godz. 18.00.

2. Odpust za zmarłych – cały listopad

• Przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust za zmarłych za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, pod zwykłymi warunkami:
    1. Przyjęcie Komunii św. w trakcie Mszy.
    2. Odmówienie Wierzę w Boga, Ojcze nasz.
    3. Odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św.
  • Pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwie i zamawianych mszach św. Oni potrzebują naszej modlitwy i z wdzięczności za nas się modlą.

3. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

4. Święto Niepodległości – czwartek

• W czwartek, 11 listopada, przypada również Święto Niepodległości.
  • Nasz chór parafialny zaprasza na tradycyjny koncert pieśni patriotycznej po Mszy św. o godz. 18.30, w kościele.

5. Katecheza nt. Chrztu Świętego – piątek

• Wspólnota Matana Tha zaprasza na kolejną katechezę o Kościele – tym razem na temat Chrztu Świętego.
  • Zapraszamy w piątek, 12 listopada po Mszy św. wieczornej: katecheza, wystawienie Najświętszego Sakramentu, uwielbienie i modlitwa wstawiennicza.

6. Czuwanie fatimskie – sobota

• Jak w każdy 13-ty dzień miesiąca zapraszamy na czuwanie fatimskie: procesja z figurą fatimską i różaniec fatimski.
  • Zapraszamy na Różaniec fatimski: o godz. 18.00 (przed Mszą św.) tajemne radosne, a po Mszy – tajemnice bolesne i chwalebne.

7. Orłowskie Wieczerniki Modlitwy 2021

• Od przyszłej niedzieli 14 listopada do środy 17 listopada przeżywać będziemy w naszej parafii V Orłowskie Wieczerniki Modlitwy.
  • Prowadzić je będzie w tym roku modlitewna wspólnota młodzieżowa Hesed z Gdyni wraz z zespołem ewangelizacyjnym: Jako wspólnota Hesed chcemy zaprosić na kolejne Orłowskie wieczerniki modlitwy podczas, których będziemy chcieli dać się odnowić Bogu, który żyje i kocha każdego człowieka.
  • W poniedziałek chcemy spotkać się z Jezusem, który uzdrawia podczas modlitwy o uzdrowienie.
  • We wtorek będziemy chcieli otwierać nasze serca by zaufać Bogu tak samo jak Maryja wypowiadając nasze „fiat”.
  • W środę – ostatnim dniu naszych spotkań, będziemy chcieli modlić się razem o moc Ducha Świętego, który stale ożywia i uświęca Kościół, aby posłał nas do naszych miejsc życia codziennego by nieść tam Chrystusa oraz by żyć w jeszcze bardziej uświęcony sposób.

Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    Anielę Szczepińską, z ul. Kaczewskiej,
    Pomódlmy się w intencji tej duszy: Dobry Jezu…

8. Remont sufitu prezbiterium – postępy prac

• Relację z toczących się prac zamieściliśmy na tej stronie. Zapraszamy do zapoznania się.

9. Nabożeństwa w tym tygodniu

10. Zapraszamy na spotkania Grup Duszpasterskich

11. Przyjmowanie Komunii św.

• Komunię św. w naszej parafii w miarę możliwości przyjmujemy na klęcząco, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Osoby pragnące przyjąć komunię św. na rękę podchodzą jako pierwsze, zaraz po słowach „Oto Baranek Boży„.

12. Intencje mszalne

• Intencje mszalne zamawiamy po Mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Jak zamawiać intencje (w tym gregoriańskie – za zmarłych i suplikacyjne – błagalne) dowiesz się na tej stronie.
  • Dlaczego warto modlić się za dusze czyśćcowe.

13. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodniki – Gość NiedzielnyNiedziela.
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani.
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi