Ogłoszenia duszpasterskie (2021.11.14)

XXXIII Niedziela Zwykła

14 listopada 2021

1.Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

• Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół w Libanie. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
  • Za tydzień w niedzielę po mszach św.  zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, która za pośrednictwem Caritas zostanie przekazana potrzebującym.

2. Orłowskie Wieczerniki Modlitwy 2021

• Od dziś (niedziela 14 listopada) do środy 17 listopada przeżywać będziemy w naszej parafii V Orłowskie Wieczerniki Modlitwy.
  • Prowadzić je będzie w tym roku modlitewna wspólnota młodzieżowa Hesed z Gdyni wraz z zespołem ewangelizacyjnym: Jako wspólnota Hesed chcemy zaprosić na kolejne Orłowskie wieczerniki modlitwy podczas, których będziemy chcieli dać się odnowić Bogu, który żyje i kocha każdego człowieka.
  • Niedziela – dzisiaj o godz. 18.00 różaniec w intencji pokoju na świecie i w Polsce
  • W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa o uzdrowienie – chcemy spotkać się z Jezusem, który uzdrawia podczas modlitwy o uzdrowienie.
  • We wtorek oddanie życia Jezusowi – będziemy chcieli otwierać nasze serca by zaufać Bogu tak samo jak Maryja wypowiadając nasze „fiat”.
  • W środę modlitwa o wylanie Ducha Św. – ostatnim dniu naszych spotkań, będziemy chcieli modlić się razem o moc Ducha Świętego, który stale ożywia i uświęca Kościół, aby posłał nas do naszych miejsc życia codziennego by nieść tam Chrystusa oraz by żyć w jeszcze bardziej uświęcony sposób.

3. Wypominki roczne – składamy w listopadzie

• Z tyłu kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych, które składamy do skrzynki przy ołtarzu.
  • Wypominki roczne składamy przez cały miesiąc listopad w biurze parafialnym, tylko za konkretnych, wymienionych z imienia zmarłych.
  • Od środy codzienny różaniec w intencji pokoju na świecie o godz. 18.00.

4. Odpust za zmarłych – cały listopad

• Przez cały miesiąc listopad można uzyskać osiem odpustów za zmarłych za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, pod zwykłymi warunkami:
    1. Przyjęcie Komunii św. w trakcie Mszy.
    2. Odmówienie Wierzę w Boga, Ojcze nasz.
    3. Odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św.
  • Pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwie i zamawianych Mszach św. Oni potrzebują naszej modlitwy i z wdzięczności modlą się za nas.

5.Codzienny różaniec – w intencji pokoju na świecie

• Zapraszamy na codzienny różaniec w intencji pokoju na świecie i w Polsce o godz. 18.00
  • a w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej na Różaniec do siedmiu boleści Maryi.

6. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

7. 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu i Krzyża – piątek

• Czuwanie rozpocznie się o godz. 17.00 w piątek 19 listopada i zakończy w sobotę o godz. 17.00.
  • Adoracja odbywać się będzie w salce przy biurze parafialnym. Zapraszamy.
  • Rozważymy 24 godziny męki Pańskiej według modlitw i medytacji mistyczki Luizy Piccarrety.
  • Będziemy wynagradzać za grzechy i prosić o laskę wypełnienia Woli Bożej.
  • Zachęcamy do udziału z członkami rodzin i bliskich. Osoby mogące zadeklarować się na konkretną godzinę prosimy o zapisywanie się w zeszycie wyłożonym z tyłu kościoła.

8. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    Wirginię Matysiak, z ul. Inżynierskiej,
    Alojzego Bujewskiego, z Al. Zwycięstwa,
    Reginę Sabuk, z ul. Rybnickiej.
    Pomódlmy się w intencji ich dusz: Dobry Jezu…

9. Nabożeństwa w tym tygodniu

10. Zapraszamy na spotkania Grup Duszpasterskich

11. Przyjmowanie Komunii św.

• Komunię św. w naszej parafii w miarę możliwości przyjmujemy na klęcząco, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Osoby pragnące przyjąć komunię św. na rękę podchodzą jako pierwsze, zaraz po słowach „Oto Baranek Boży„.

12. Intencje mszalne

• Intencje mszalne zamawiamy po Mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Jak zamawiać intencje (w tym gregoriańskie – za zmarłych i suplikacyjne – błagalne) dowiesz się na tej stronie.
  • Dlaczego warto modlić się za dusze czyśćcowe.

13. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodniki – Gość NiedzielnyNiedziela.
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani.
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi