Ogłoszenia duszpasterskie (2021.11.21)

Uroczystość Chrystusa Króla

21 listopada 2021

1. Zbiórka na rzecz migrantów

• Wychodząc z kościoła jest możliwość złożenia ofiary do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, która za pośrednictwem Caritas zostanie przekazana potrzebującym.

2. Uwielbienie – spotkanie w środę

• Dziękujemy za piękne przeżycie V Orłowskich Wieczerników Modlitwy.
  • Pragnących kontynuować ten klimat modlitwy zapraszamy na wspólne uwielbienie w najbliższą środę  o godz. 19.15 do salki przy biurze parafialnym.

3. Wypominki roczne – składamy w listopadzie

• Z tyłu kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych, które składamy do skrzynki przy ołtarzu.
  • Wypominki roczne składamy przez cały miesiąc listopad w biurze parafialnym, tylko za konkretnych, wymienionych z imienia zmarłych.

4. Codzienny różaniec – w intencji pokoju na świecie i w Polsce

• Zapraszamy na codzienny różaniec w intencji pokoju na świecie i w Polsce o godz. 18.00
  • w poniedziałki – po Mszy św. wieczornej na Różaniec do siedmiu boleści Maryi.

5. Nabożeństwo do św. Rity – 22. dzień miesiąca

• Zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do św. Rity po Mszy św. w środę (22.09) o 18.30.
  • Modlitwę połączymy z odczytaniem intencji (składanych do skrzynki znajdującej się przy ołtarzu przed Mszą św.), błogosławieństwem róż i na koniec indywidualnym błogosławieństwem relikwiami, a także nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączonej z litanią do Św. Józefa.

6. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

7. Msza za ks. Stanisława Zawackiego – sobota 27.11

• Zapraszamy na Mszę św. w 23 rocznicę śmierci Ks. Stanisława Zawackiego, której przewodniczyć będzie Ks. Tadeusz Ławicki, w najbliższą sobotę, 27 listopada, o godz. 18.30.

8. Wsparcie Gdańskiego Seminarium

• W przyszłą niedzielę na mszach św. gościć będziemy przedstawiciela Gdańskiego Seminarium Duchownego i będzie możliwość wsparcia naszego seminarium ofiarami na tacę podczas Mszy św.

9. Ostatnie pożegnanie

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    Kazimierza Piętkę, z ul. Inżynierskiej,
    Pomódlmy się w intencji jego duszy: Dobry Jezu…

9. Nabożeństwa w tym tygodniu

10. Zapraszamy na spotkania Grup Duszpasterskich

11. Przyjmowanie Komunii św.

• Komunię św. w naszej parafii w miarę możliwości przyjmujemy na klęcząco, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Osoby pragnące przyjąć komunię św. na rękę podchodzą jako pierwsze, zaraz po słowach „Oto Baranek Boży„.

12. Intencje mszalne

• Intencje mszalne zamawiamy po Mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Jak zamawiać intencje (w tym gregoriańskie – za zmarłych i suplikacyjne – błagalne) dowiesz się na tej stronie.
  • Dlaczego warto modlić się za dusze czyśćcowe.

13. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodniki – Gość NiedzielnyNiedziela.
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani.
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi