28. Niedziela zwykła

13 października 2019

1. Podziękowania za ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone na cele inwestycyjne.

2. Nabożeństwa różańcowe w miesiącu październik

Rozpoczął się miesiąc różańcowy – październik. Zapraszamy do wspólnotowego codziennego odmawiania różańca całymi rodzinami, przed Mszą św. wieczorną:

• w dni powszednie o 17.30,
  • a w niedziele o 18.00.
  • Różaniec u Sióstr Elżbietanek, codziennie, o godz. 17.30.

3. Czuwanie fatimskie

Dziś, w niedzielę, 13. dzień miesiąca i kolejne czuwanie fatimskie z ostatnią w tym roku procesją wokół kościoła. Na wspólny różaniec, z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, zapraszamy o godz. 18.00. O 18.30 Msza św., a po niej procesja fatimska. Po procesji będzie możliwość ucałowania relikwii św. Charbela, które zostały przywiezione z Libanu.

4. XIX Dzień Papieski

Dziś, w niedzielę, w naszej ojczyźnie również przypada XIX Dzień Papieski. Po Mszach św. można wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Gdyńskie obchody Dnia Papieskiego, dziś o godz. 16.30, przy Urzędzie Miasta Gdynia, skąd przejdzie procesja z relikwiami św. Jana Pawła II do Bazyliki kolegiackiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni, przy ul. Świętojańskiej.

5. W liturgii tygodnia obchodzimy:

• we wtorek – wspomnienie św. Teresy Wielkiej, dziewicy i doktora Kościoła;
  • w środę – św. Jadwigi Śląskiej;
  • w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  • w piątek – święto św. Łukasza, Ewangelisty;
  • w sobotę – wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.
  • W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny, w całym Kościele będzie przeprowadzana jesienna zbiórka na misje św.

6. Wyjazd na czuwanie modlitewne do Częstochowy i Czatachowej – 19.10.2019 r.

Zapraszamy na pielgrzymkę na czuwanie modlitewne do Częstochowy i Czatachowej z modlitwą o uzdrowienie i wylanie Ducha Św.,

• wyjazd – w sobotę 19 października,
  • powrót w niedzielę 20 października.
  • W drodze powrotnej nawiedzimy sanktuarium w Gidlach i klasztor w Św. Annie. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

7. Modlitwa za naszych bliskich zmarłych

• Z tyłu kościoła wyłożone są kartki na wypominki, które można składać w zakrystii wybierając konkretny dzień oktawy od 2 do 8 listopada.
  • Za wypominanych zmarłych będziemy odmawiać w tych dniach różaniec.
  • Na wypominki roczne za zmarłych kartki można składać u pana kościelnego w zakrystii.
  • Od tego roku wypominek rocznych nie składamy razem do skrzynki!

8. Spotkanie członków Róż Żywego Różańca

Spotkanie członków Róż Żywego Różańca Archidiecezji Gdańskiej będzie w sobotę, 19 października, o godz. 10.00, w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Gdańsku Żabiance.

9. Msza św. dla rodziców po stracie dziecka

Msza św. dla rodziców po stracie dziecka z „Chrztem pragnienia” będzie w sobotę 19 października o godz. 15.00 w Sanktuarium M.B. Fatimskiej na Gdańskiej Żabiance.

10. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej parafii powołał Pan Bóg do wieczności:

Alberta Słowik, z Placu Górnośląskiego;

✝ Marię Zaremba z ul. Kaczewskiej;

✝ Józefę Kąkolewską z ul. Wierzbowej.

Pomódlmy się w ich intencji: Dobry Jezu…

11. Życzenia

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich. Niech dobry Bóg Wam błogosławi.