Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

24 listopada 2019

1. Podziękowania za udział w Trzecich Wieczernikach Orłowskich:

• Dziękujemy wszystkim za piękne przeżycie III Orłowskich Wieczerników Modlitwy.
  • Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Uwielbienia, która powstaje jako owoc wieczerników, w piątek po wieczornej Mszy św. do sali przy biurze parafialnym
  • Zapraszamy również osoby umiejące grać na gitarze do prowadzenia pieśni uwielbienia.

2. Ofiary zbierane na tace zostaną przeznaczone na Gdańskie Seminarium Duchowne:

• Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczone na Gdańskie Seminarium Duchowne.
  • Pamiętajmy o moderatorach, profesorach i klerykach naszego seminarium w modlitwie a szczególnie o kleryku Filipie z III roku, który gości w naszej parafii.

3. Katechezy neokatechumenalne

• W naszej parafii trwają katechezy neokatechumenalne – w poniedziałki i środy, o godz. 19.00 w sali przy biurze parafialnym.

4. Msza Święta – w 21 rocznicę śmierci Księdza Prałata Stanisława Zawackiego

• W najbliższą środę, 27 listopada, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św., wieczór modlitwy i wspomnień z okazji 21. rocznicy śmierci Księdza Prałata Stanisława Zawackiego
  • Mszę celebrować będzie w tym roku ks. Roman Rychert, wieloletni wikariusz w naszej parafii, a obecnie proboszcz parafii w Żelistrzewie.
  • Na Mszy św. będą również inni współpracownicy ks. Zawackiego z tamtych lat: ks. Hubert Kitowski oraz ks. Tadeusz Ławicki.

5. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii

• Zapraszamy wszystkich z piątku na sobotę (z 29 na 30 listopada).
  • Na poszczególne godziny adoracji można zapisywać się do zeszytu wyłożonego z tyłu kościoła.

6. Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana

• Od przyszłej niedzieli w Kościele rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana.
  • Po Mszach św. Wspólnota Legion Maryi będzie sprzedawać opłatki na stół wigilijny.

7. Organizacja Charytatywnego Bazaru Świątecznego

• Zapraszamy do współpracy przy organizacji Charytatywnego Bazaru Świątecznego, który odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia.
  • Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.

8. Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

• Dominikanie zapraszają na rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych 2-4 grudnia, o godz. 19.00, w Kaplicy Królewskiej w Gdańsku, przy Bazylice Mariackiej.

9. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:

Marka Ziętkiewicza z ul. Bytomskiej;

Andrzeja Brzozowskiego z ul. Światowida.

Pomódlmy się w ich intencji: Dobry Jezu…

10. Życzenia

• W sobotę w liturgii Kościoła wspominamy św. Andrzeja, Apostoła.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa a szczególnie Księdzu Andrzejowi, który w sobotę obchodzi swoje imieniny. Pamiętajmy o Nim w modlitwie!