1. Niedziela Adwentu

2 grudnia 2019

1. Rozpoczęliśmy okres adwentu

• Roraty w naszej parafii będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o 7.00 rano.
  • Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów i serduszek z wypisanym dobrym uczynkiem, z których każdego dnia będzie losowana figurka Matki Bożej, którą dziecko zabiera do następnego dnia do domu.
  • Zapraszamy do wspólnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

2. Spotkania modlitewne w środy

• Wszystkich pragnących wspólnie się modlić i uwielbiać Pana zapraszamy w każdą środę po Mszy św. i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na spotkanie modlitewne w kościele.

3. Czwartkowa Adoracja i nieszpory

• W czwartki w naszej parafii, po koronce do Miłosierdzia Bożego, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja indywidualna zakończona wspólnymi nieszporami o godz. 20.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

• Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
  • Do chorych ks. Andrzej i ks. Jerzy udaje się w piątek.

5. Czwartek – bezpłatne porady prawne

• Przy naszej parafii jest możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych w każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 w salce poradnictwa rodzinnego pod plebanią.

6. Sobota – uroczystość Niepokalanego Poczęcie NMP.

• Dodatkowa msza św. o godz. 9.00.

7. Niedziela 8 grudnia – Godzina Łaski

• Zapraszamy tego dnia na Godzinę Łaski od 12.00 do 13.00 w czasie, której będzie możliwość modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

8. Rekolekcje

• Dominikanie w Gdańsku zapraszają na rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
  • Od 3 do 5 grudnia (pon.-śr.) o godz. 19.00 do Kaplicy Królewskiej przy bazylice Mariackiej w Gdańsku.

9. Pielgrzymka do Libanu

• Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Św. Charbela w Libanie w dniach od 27 kwietnia do 4 maja. Program zawieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  • Zapisy po mszach św. w zakrystii.
  • Spotkanie organizacyjne z biurem Kaszub Travel będzie w najbliższy piątek, 7 grudnia o godz. 18.30 w salce pod plebanią.

10. Opłatki i świece na stół wigilijny

• Panie z Legionu Maryi rozprowadzają po mszach św. opłatki i świece caritas na stół wigilijny.

11. Pomoc Kościołowi na Wschodzie

• W przyszłą niedzielę obchodzimy w Kościele dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na wschodzie.
  • Z tej okazji za tydzień po mszach św. będą zbierane do puszek fundusze na ten cel.